Stingo

Kdy podat přiznání k dani z nemovitosti?

V roce 2016 dotyčný nabyl nemovitost. Může přiznání podat kdykoli během roku, nepozději do 31.1.2017 ? A je osvobozena daň z převodu nemovitosti, když to byl dar od sourozence?

Nejlepší odpověď
quizzi

Podle ustanovení § 13a odst. 1 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí, ve znění pozdějších předpisů, je poplatník povinen podat daňové přiznání u příslušného správce daně z nemovitých věcí do 31. ledna zdaňovacího období.

Daňové přiznání se podává podle stavu k 1. lednu roku, na který je daň vyměřována.

Takže dotyčný podá přiznání až v lednu 2017. Daň z nabytí nemovitých věcí (dříve daň z převodu nemovitosti) se v tomto případě neplatí (jedná se o neúplatný převod – dar).