sowa

Kdo platí daň z nemovitosti?

Prodala jsem chatu v květnu 2013. Budu platit daň z nemovitosti, nebo už to platí nový majitel ?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to daň z nemovitosti na rok 2013. Termín splatnosti je do 31.5. Logicky tedy případný dluh na nezaplacené dani z nemovitosti bude finanční úřad vymáhat po Vás. Můžete finanční úřad požádat o vrácení poměrné částky daně, která se prodejem chaty jinému majiteli stává přeplatkem (pokud jste již daň zaplatila). Je dobré nečekat a podat změnové přiznání k dani z nemovitosti a při tomto podání si rovnou o přeplatek zažádat. Nebo v případě nezaplacené daně uhradit pouze 5/12 z celkové částky a opět tuto změnu doložit novým přiznáním k dani z nemovitosti. Nezapomeňte k formuláři přiložit kopii kupní smlouvy.