Bonifác

Platiť daň z nemovitosti.

Loni jsem koupil dům, který už byl v částečné rekonstrukci a měl stavební povolení. Tento stav trvá i nadále. Pořád ale nevím, jestli musím za něj paltit daň nebo ne?
Doplňuji:
Dům jsem ještě nekolaudoval. Není to novostavba, takže v minulosti už zkolaudovaný určitě byl, ale stavební povolení mi stále trvá. Dům je neobyvatelný

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Váš dotaz je zmatený 🙂
Je dům zkolaudovaný či nikoliv? Resp, je stavba zapsána v katastru nemovitostí?
Pokud není, pak je předmětem daně z nemovitosti pouze pozemek, pokud ano je předmětem daně i stavba. Daň z nemovitosti je jedinnou daní, která se platí dopředu a poplatníkem je ten, kdo vlastní nemovitost k 1.1., v tomto případě tedy na 2011 Vy.
Takže s sebou hoďte, termín pro přiznání je v pondělí. Za pozdní podání udělí FÚ Kč 500,–- pokuty 🙂

Další odpovědi
mosoj

???????????? Měl kolaudaci, asi měl. Takže proč by se neměla platit daň z nemovitosti.
Pokud rekonstrukcí vznikne něco co ovlivní daň je třeba podat změnové prřiznání k dani do konce ledna.
Doplňuji:
Při koupi domu jste se měl přihlásit k placení daně z nemovitosti. Opravdu platí ten konec ledna pro podání přiznání a k zaplacení daně je termín konec května.