Avatar uživatele
Bonifác

Platiť daň z nemovitosti.

Loni jsem koupil dům, který už byl v částečné rekonstrukci a měl stavební povolení. Tento stav trvá i nadále. Pořád ale nevím, jestli musím za něj paltit daň nebo ne?
Doplňuji:
Dům jsem ještě nekolaudoval. Není to novostavba, takže v minulosti už zkolaudovaný určitě byl, ale stavební povolení mi stále trvá. Dům je neobyvatelný

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? panenka, BEAES před 4828 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jambalaya

Váš dotaz je zmatený 🙂
Je dům zkolaudovaný či nikoliv? Resp, je stavba zapsána v katastru nemovitostí?
Pokud není, pak je předmětem daně z nemovitosti pouze pozemek, pokud ano je předmětem daně i stavba. Daň z nemovitosti je jedinnou daní, která se platí dopředu a poplatníkem je ten, kdo vlastní nemovitost k 1.1., v tomto případě tedy na 2011 Vy.
Takže s sebou hoďte, termín pro přiznání je v pondělí. Za pozdní podání udělí FÚ Kč 500,–- pokuty 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

???????????? Měl kolaudaci, asi měl. Takže proč by se neměla platit daň z nemovitosti.
Pokud rekonstrukcí vznikne něco co ovlivní daň je třeba podat změnové prřiznání k dani do konce ledna.
Doplňuji:
Při koupi domu jste se měl přihlásit k placení daně z nemovitosti. Opravdu platí ten konec ledna pro podání přiznání a k zaplacení daně je termín konec května.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek