Lukoo.

Kdy se plati daň za pronájem bytu?

Kdy mám platit daně za pronájem bytu,dělám to bez živnosti?
Děkuji

Kdy se plati daně

Nejlepší odpověď
annas

Jen obecně.

:Přiznání k dani z příjmů fyzických osob se podává podle § 136 odst. 1 daňového řádu nejpozději do tří měsíců po uplynutí zdaňovacího období. Základní lhůta pro podání daňového přiznání za zdaňovací období 2019 je do 1. 4. 2020"

https://www.fi­nancnisprava.cz/cs/da­ne/dane/dan-z-prijmu/fyzicke-osoby-poplatnik/obecne-informace

Z toho plyne, že 1. 4. musí být daň na účtu finanční správy.

Další odpovědi
Hlada

Daň z příjmu se platí současně s podáním přiznání do 31.3.