Stingo

Musim podavat danove priznani k dani z nemovitosti, kdyz jsem darovala polovinu bytu bratrovi v roce 2014?

Nebo ho musí podat bratr nebo oba dva? Nestačí nejake oznámení fin. Uradu?
Doplňuji:
K 1.1.15 jsme prave majitele oba, kazdy má půlku. Tak není jedno, ze dan prijde cela na me jako dosud a pak si to vyridime mezi sebou s bratrem?

Odpovědi
gecco

http://www.pe­nize.cz/dan-z-nemovitosti/293762-dan-z-nemovitych-veci-2015-kdo-zaplati-vic-prehled-a-formulare
Kdo je majitelem bytu (k 1. 1. 2015)??
Daňové příznání může buďto podat každý ze spolumajitelů zvlášť a nebo jeden ´za všechny spolumajitele´.
Doplňuji:
K Doplnění:
Daňové přiznání musí podat i bratr (vloni nepodával, nastala změna, poprvé musí přiznání podat).
Pokud jde o daň – klidně jednej za celou nemovitost a „s bratrem si to vyřiď“, v tom problém není.

Pepa25

DP musí podat bratr a ty bys měla oznámit FÚ, že již nejsi majitel (už proto, abyste to neplatili 2×):

Podle § 13a odst. 9 zákona č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitých věcí ztratil-li ten, kdo byl poplatníkem daně z nemovitých věcí, postavení poplatníka proto, že v průběhu zdaňovacího období se změnila vlastnická nebo jiná práva ke všem nemovitým věcem v územním obvodu téhož správce daně, které u něho podléhaly dani z nemovitých věcí, nebo tyto nemovité věci zanikly, je povinen oznámit tuto skutečnost správci daně nejpozději do 31. ledna následujícího zdaňovacího období.
Doplňuji:
Aha, přehlédl jsem, že zůstáváš pořád spolumajitelem. V tom případě viz gecco.