mosoj

Jakou barvu má středa ?

Doplňuji:
Je zde někdo synestetik ?

Nejlepší odpověď
kapka

Musela jsem si najít, co je synestetik a zdá se, že to budu, no. Od malinka vidím čísla, písmena a dny v týdnu barevně, dny mají dokonce i tvar. Slova mají barvy. Někdy si nemůžu vzpomenout na slovo, ale vím jakou mělo barvu. Budu si o tom muset něco víc přečíst, koukala jsem teď, že je toho na netu docela dost. Vážně mě to před tím nenapadlo hledat, prostě s tím žiju a přijde mi to přirozené. A zklamu redy, středa vždycky byla je a bude žlutá :D :P

Další odpovědi
Pájo

Ano, je to zvláštní, ale středa je opravdu žlutá! ;)

redy

Modrou 🙂

briketka10

něco podobného vnímám a
neumím to vysvětlit, jak miluju
hudbu odmalička a malovala
jsem obrázky jen takové divné
filozofické fantazie ne, jako jiný
malý děti..
a moc ráda mám modrou i zelenou..
Doplňuji:
čísla a dny nerozlišuju
jen ty obrazy a hudbu
mám vždy dlouho v
paměti..

anonym

Vždy to byla škaredá středa, ačkoliv já ji mám moc ráda a škaredé neznám ani barvy, ani dny
viz Wiki:
Den v týdnu Pojmenování
Neděle Květná
Pondělí Modré, někde Žluté
Úterý Šedivé
Středa Škaredá
Čtvrtek Zelený
Pátek Velký
Sobota Bílá
Neděle Velikonoční
Pondělí Červené

briketka10

kapko

a to fakt něco vidíš jo
já jen, když poslouchám
hudbu a maluju jinak prd
to se máš 😁

kapka

Ano, vidím :)

huxa

:( chci vidět dny také barevně.
Osobně jsem spíše zaměřený na čich a třeba středa u mě vyvolává vůni pečeného vepřového.

kapka

:D

briketka10

huxo

i když je dnes čtvrtek já peču krkovičku mňám 😁

honza19hk

co to je za blbost? středa je snad středa.

zzzzz

To není blbost, každý má nějaké nadání a to je jich je vidět svět v krásných barvách. Jak já jim závidím 🙂

zzzzz

Jaké barvy mají ostatní dny?

kapka

Myslím, že to může každý vidět jinak. Takže jestli někoho zajímá, jaké barvy mají dny v mojí mysli, tak pondělí tmavě zelená, úterý růžovo červená, středa žlutá, čtvrtek žluto oranžová, pátek tmavě zelená jinak než pondělí, sobota růžová, neděle světle zelená. Barvy mají stovky odstínů, těžko to popíšu úplně přesně. A už vůbec se mě neptejte, jak jsem zrovna na tyhle barvy přišla, třeba středa by mohla mít barvu po žlutém s, ale v sobotě není žádné růžové písmenko, takže podle toho to nebude. Já jsem si vždycky myslela, že jsem to tak v nějakém kritickém věku viděla někde napsané třeba a utkvělo mi to na celý život v paměti, ale asi to tak nebude, no. Jinak další slova mají barvu podle nějakého písmene, co v nich je. Myslim. A nemusí to být první písmeno, klidně nějaké uprostřed, nevím podle čeho si to ten mozek přebírá. A nevím, jak jsem přišla na barvy písmen a číslic. Čísla nejsou barevná podle písmen, která obsahují, když se napíší slovy. :)

mosoj

Také jsem zvědavý, zda to všichni vidí stejně , ale spíš ne.

annas

Ad Mosoj. Já se už dověděla, že existují nová barvy: Škaredá, Velikonoční, Květná, Velká. 🙂

V době Velikonoční se obléká kněz v kostele do barvy bílé, na Velký pátek používá liturgickou barvu černou nebo fialovou …

zzzzz

Tady jsou i měsíce, jsem zvědavá zda to někdo potvrdí.
http://www.po­pelky.cz/telo/ja­kou-barvu-ma-utery-kdo-z-vas-je-synestetik.html

briketka10

zzzzz

v tom článku se píše, že středa má šedou
barvu no každej uvádí jinou, žejo ..

mosoj

Kapka: Velmi pěkná odpověď. Dík.

kapka

Já spíš děkuji za tu otázku. Občas přijde někdo s něčím, co jsem do té doby neznala a přitom mě to zajímá. Vždycky si pak řeknu, že proto se sem vyplatí chodit. Já už tady nečtu úplně všechno, nechodím sem moc často, někdy jen nakouknu, přečtu si pár otázek a zas jdu pryč, dobře, že mi tahle neunikla. :)