iwetax

Jakou barvu k fialovému koberci?

Chtěla bych vymalovat nějakou barvou obývák. Máme fialoví koberec a záclony s fialovími pruhy.

Nejlepší odpověď
Nikkol

Já mám radši jednoduchost, tak bych to vzala bílou.Možná by to šlo doplnit šedou (např jednu stěnu) Fialová je dost výrazná barva sama o sobě.

Další odpovědi
hanysicek

Mě se líbí kombinace fialová a žlutá:-)))

Sůwa

Já fialovou barvu miluji, takže mám vyzkoušeno, že se k ní hodí některý odstín zelené a oranžové. Na stěny bych asi volila meruňkovou, prodává se už hotová namíchaná. Když zvolíš meruňkovou, bude to působit tepleji, ale hodí se i světlounce zelená. Hodně záleží na sytosti odstínu, asi bych vzala s sebou kousek látky závěsu a pár vláken z koberce.

hanulka11

Škoda že jste nezačali stěnami a pak teprve doplňky.....koberec je po celé podlaze? Já bych barvy volila také podle barvy sedačky a nábytku ,aby se to netlouklo .....stěny spíš světlé bílé, okrové a jednu stěnu bych volila výraznější klidně i v barvě koberce
kolik lidí tolik názorů

brusinka

Mně se k fialové líbí béžová, dokonce jsem to jednou četla, společně se šedou, i v nějakém článku…

Michálek1245

K fialové je skutečně docela pěkná béžová, případně nějaké další jemnější odstíny. Jde o to, že samotná fialová je dost výrazná barva, takže je potřeba ji něčím srazit. Já mám třeba z https://www.li­vli.cz/ fialové skříňky a ty tvoří nejvýraznější prvek v místnosti (chodbě). A zbytek jsem řešil už prakticky neviditelnými doplňky. 😉