Avatar uživatele
iwetax

Jakou barvu k fialovému koberci?

Chtěla bych vymalovat nějakou barvou obývák. Máme fialoví koberec a záclony s fialovími pruhy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4414 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nikkol

Já mám radši jednoduchost, tak bych to vzala bílou.Možná by to šlo doplnit šedou (např jednu stěnu) Fialová je dost výrazná barva sama o sobě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanysicek

Mě se líbí kombinace fialová a žlutá:-)))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sůwa

Já fialovou barvu miluji, takže mám vyzkoušeno, že se k ní hodí některý odstín zelené a oranžové. Na stěny bych asi volila meruňkovou, prodává se už hotová namíchaná. Když zvolíš meruňkovou, bude to působit tepleji, ale hodí se i světlounce zelená. Hodně záleží na sytosti odstínu, asi bych vzala s sebou kousek látky závěsu a pár vláken z koberce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Škoda že jste nezačali stěnami a pak teprve doplňky.....koberec je po celé podlaze? Já bych barvy volila také podle barvy sedačky a nábytku ,aby se to netlouklo .....stěny spíš světlé bílé, okrové a jednu stěnu bych volila výraznější klidně i v barvě koberce
kolik lidí tolik názorů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brusinka

Mně se k fialové líbí béžová, dokonce jsem to jednou četla, společně se šedou, i v nějakém článku…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

K fialové je skutečně docela pěkná béžová, případně nějaké další jemnější odstíny. Jde o to, že samotná fialová je dost výrazná barva, takže je potřeba ji něčím srazit. Já mám třeba z https://www.li­vli.cz/ fialové skříňky a ty tvoří nejvýraznější prvek v místnosti (chodbě). A zbytek jsem řešil už prakticky neviditelnými doplňky. 😉

Nový příspěvek