Anetaj

Jakou stěnu vymalovat?

V mém pokoji bych chtěla mít jednu stěnu barevnou (modrá), ale nevím jakou. Rozhoduji se jestli vymalovat stěny, kde je okno, nebo stěnu naproti oknu. Jde o to, aby tam šlo dobře světlo, jelikož je to malý pokoj. (okno je na sever)

Odpovědi
manon

Stěnu s oknem bych nemalovala na modro, i špalety odrážejí vstupující světlo. Jinak tmavší stěna bude vypadat opticky blíž, zmenší opticky místnost tím směrem – pokud je místnost štvercová, je to jedno, pokud obdélníková, lepší je tmavší zeď kratší.

Jana5678

Já jsem nedávno také řešila malování mého bytu, ale sama jsem si na to netroufla. Naštěstí mi kamarádka poradila malířství Praha, na které se sama obrátila na stránkách https://www.ma­lirstvi-praha.cz/, kde jí pomohli se správným výběrem barev pomocí vzorníku. Já jsem potřebovala i stěny oškrabat a k mému překvapení mi řekli, že po práci i uklidí.