Tomas744

Jakou autobaterii do Fabie 1.4 16V benzín? 44Ah nebo radši 56Ah? Pro jistotu v zimě.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud máš auto venku je lepší ta silnější. S mrazem klesá jmenovitá kapacita !Důležité je aby se ti na místo baterie vešla. Nabíjení neřeš to je bez problémů.

Další odpovědi
cochee

Napíšu, že jediné měřítko je fyzická velikost, ačkoliv už to tu napsali dva přede mnou – ale píšu to proto, abych mohl napsat: Emefej – úplně blbě, jakýkoliv 12V alternátor nabije jakoukoliv 12V autobaterii, jen to může trvat různou dobu. Ověřit se to tudíž nedá, záleží totiž na počtu startů a na délce jízdy bez nastartování. Jo ještě bych dodal jednu věc, musí sedět provedení terminálů (pólů) baterie s vybavením auta, existuje několik naprosto různých provedení. Samozřejmě, když při koupi oznámíš, že je baterka určena do Fabie, dostaneš tu se správnými terminály.

Emefej

Pro jistotu si nejprve ověř, zda alternátor je schopen tu 56Ah vůbec dobít.

gecco

A vejde se ti tam ta větší fyzicky?
Pokud jezdíš v zimě delší trasy, pak takovýmto ´předimenzováním´ baterie chybu neuděláš. Pokud ale jen ´couračky´, je to skoro jedno – baterka se každopádně nestíhá dobít a musíš ji semo-tamo dát na nabíječku.