bolak

Jako se prodává cukr moučka, dá se někde sehnat i sůl moučka?

Jako solnej prášek?

Nejlepší odpověď
anonym

A na co to potřebuješ? Chceš to šňupat nebo co?…:D

Další odpovědi
Damiana

Existují různé hrubosti mletí soli. Měla jsem kdysi i extra velmi jemně mletou – je podobné konzistence jako cukr moučka. Dostala jsem ji od profíka (pekaře), na „ochutnání“ – podělit se už nemohu, neb nádobka nebyla bezedná a já nejsem Mařka.
Byla ale bez jódu a obsahovala protispékací látku. Byla určená hlavně k solení popcornu, oříšků a podobných slaných pochoutek, které vyžadovaly osolit, ale nesměly ti křupat zrnka soli mezi zubisky. 🙂

arygnoc

soľný prášok neexistuje.

cukor je látka amorfná (beztvará).
Soľ je v tuhom skupenstve vždy kryštál v kockovej sústave bez ohľadu na veľkosť kryštálu.

anonym

Ještě za „zlatého socíku“ se dala v obchodech koupit sůl hrubá, kuchyňská, jemně mletá atd. (posypovou a krmnou do výčtu zahrnovat nebudu). Nabídka obchodů se v něčem hodně rozšířila, ale v sortimentu soli je to naopak. Tady se spíše zaměřily druhy soli na obohacení o jód a jiné příměsi.

bolak

Drap: ale těma kamenama to bude trbat strašně dlouho, víš kolik je tam zrníček?

anonym

Po tobě se mi snad bude i stejskat, ty milý vole !

bolak

a ty někam odcházíš? :)

bolak

a ty někam odcházíš? :)

anonym

Přečti si mojí poslední otázku!