annas

Jako rozumíte indiánskému příslovi, které vyjadřuje vztah lidí k přírodě? Platí stále?

„Třikrát věk ohaře je věkem koně. Třikrát věk koně je věkem člověka. Třikrát věk člověka je věkem jelena. Třikrát věk jelena je věkem orla. Třikrát věk orla je věkem dubu.“

Našla jsem ve svých poznámkách o vztahu člověka k přírodě.

Dá se říct, že oba autoři mají pravdu?

1. “Žádné umění nemůže napodobit mnohotvárnost přírody.” – Cicero

2.“Všechny knihy zežloutnou, ale kniha přírody má každý rok nové, nádherné vydání” – Andersen Hans Christian

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/and%C4%9Bl-dub-charleston-dub-strom-2020783/

Nejlepší odpověď
Drap

Vychází to z jejich životní filozofie a vyjadřuje to pouze to, že vše na světě má své místo a svůj určený čas a je jen na nás, jak ten svůj čas využijeme. Jinak vše okolo nás je pomíjivé,jen příroda stále zůstává a pohybuje se ve svém pravidelném cyklu.
Samozřejmě oba pánové mají bezesporu pravdu.

Další odpovědi
hapiky

Rozmanitosti přírody jsou neskutečné. Nemohu věřit tomu, že je to jen pouhá náhoda, přirozený vývoj apod. To musí mít nějaký řád, a ten musel někdo (nebo něco) vytvořit.