autacek

Jaké znáte velikonoční koledy?

Odpovědi
quentos

Kromě té ohrané, s níž mi odjakživa bylo trapné chodit, jsem si ještě jako malý našel jednu od Z. Kriebela. No a když jsem vyrost, pročež mi již přišlo žinantní začínat „Já jsem malý zajíček“, složil jsem si vlastní. Ta od té doby slaví každoročně u děvčat úspěch, protože ji přes rok spolehlivě zapomenou.
Ani jednu z nich ti tady ovšem nenapíšu – to by se ti líbilo, přijít bez práce k originálním koledám…
(Hm, tak ta níže uvedená je ta od Kriebela. A pak že bez práce nejsou koláče.)

ahold

Hody hody doprovody, já jsem malý zajíček.
Utíkal jsem podle vody, nesl košík vajíček.
Potkala mně koroptvička, chtěla jedno červené,
že mi dá lán jetelíčka, a já řekl „ne ne ne“.
Za potokem u lesíčka já mám strýčka zajíčka,
tomu nosím každým rokem malovaná vajíčka.

nyjono

Napadlo mě jen: Hopsa hejsa do Brandejsa 😁