Jaké znáte konkrétní příklady mravnostních přečinů a mravnostních trestních činů?

Odpovědi
dubraro

Do této skupiny patří zejména trestné činy:

  • ohrožující svobodu rozhodování v oblasti pohlavního života – znásilnění a sexuální nátlak,
  • ohrožující zdravý mravní a tělesný vývoj dětí – např. pohlavní zneužití, svádění dítěte k pohlavnímu styku a zneužití dítěte k výrobě pornografie,
  • ohrožující některé mravní zásady – např. výroba a jiné nakládání s dětskou pornografií, kuplířství.