tendruhy

Jaké znáte hry pro podporu soustředění?

Myslím hry, které se mohou hrát jen tak čmáráním tužkou na papír, nebo ústně.

Nemám na mysli pohybové hry, mobilní hry, nebo deskovky.
Díky

Odpovědi
elkon

Čtverečkový papír, tužka. Říkali jsme tomu lodě. Dva hráči, dva stejně ohraničené prostory na papíru, čtverec, nebo obdélník. Označení písmeny z jedné a čísly z druhé strany. Začerněný domluvený počet čtverečků (lodě), v určitém počtu a tvaru, každý samozřejmě jinak. No a pak se střídavě hádají čtverečky. Kdo první trefí všechny lodě soupeře, vyhraje.

Edison

Piškvorky. Je mnoho forem. 3×3, 5×5, do pěti na neomezené ploše…

Rokio

Například Poker nebo Black Jack. Hazardní hry také vyžadují určité soustředění. Pokud jsi nezletilý, doporučuji je nehrát o peníze, ale jen pro zábavu.