FlAsh_7

Jaké znalosti aplikovatelné v diskuzi by ohromily učitele na SŠ?

Mám známého a ten na základce zmínil Orwella a učitelka z toho byla překvapená. Přece jen se to neočekává. Co podobného by tedy „ohromilo“ na střední?

Odpovědi
elkon

Vždy zapůsobí hlubší všeobecné znalosti.

petrph

V dnešní informační době, to že někdo i na základce zmíní nějaký hlubší termín, nebo i klasika neznamená vůbec nic. Protože to si mohl najít někde na internetu, na sociálních sítích, v nějakém popularizačním článku, dneska vychází pro takovou mládež (ca kolem 14–15 let) taky řada časopisů, kde si i o tomto v popularizační, pro ně přístupné formě, taky píše..
Ale pokud by chtěl „zapůsobit“, tak by musel ohromit nějakými svými závěry které s tím souvisí. Dejme tomu, kdyby chtěl té učitelce prokázat (ale prokázat), že to na té jejich škole funguje jako na té Farmě zvířat..:)))

Čili, abych to dokončil, vidíte, že ani na SŠ nemusíte ohromit nějakou povrchnou znalostí (vyčtenou někde z netu) ničeho. Ale můžete si nastudovat nějaká vysokoškolská skripta a můžete s kantorem odborně diskutovat o vyučovaném předmětu, tam by ohromen být mohl :)))