annas

Jaké znaky či vlastnosti by měla mít šarmantní osobnost?

ČRo vyhlašuje 16. ročník soutěže Šarmantní osobnost. Dali byste hlas některé z těchto nominovaných osobností ?

zpěvačka Lucie Bílá
herec Martin Dejdar
tanečník Vlastimil Harapes
herečka Tereza Kostková
zpěvačka Marta Kubišová
zpěvačka a herečka Jitka Molavcová
italský šéfkuchař Emanuele Ridi
zpěvačka Yveta Simonová
zpěvák Jakub Smolík
odborník na společenské chování Ladislav Špaček

Doplňuji:
Aktualizovaná otázka kvůli výběru nominovaných osobností. Dala bych hlas nejstarší z nominovaných – Yvetě Simonové.

Nejlepší odpověď
hanulka11

já bych dala Vlastu Harapese- líbí se mi jako člověk , umí se pohybovat ve společnosti , má příjemné vystupování a vyzařuje z něho něco -co jiní nemají…

to posuzuji z mého hlediska…

Další odpovědi
tom004

Rozhodoval bych mezi paní Simonovou a paní Kubišovou. Koho bych určitě nenominoval je pan Špaček.

iceT

Můj hlas by patřil Martě Kubišové a Emanuelovi Riddimu.
Jako šarmantního člověka si téměř vždy představuju ženu,nevím proč.
Ale volbu dvou jmenovaných nezměním.

fcoop

Zřejmě paní Molavcovou.
A odjinud – co mi hlava moc „nebere“ – dole,na stránce jsou tzv. „Podobné otázky“

  1. Byl nějak oceněn parní stroj?
  2. Kterého šlechtice nechal popravit král Václav II.pod hradem Hluboká?

Někdy je to pitoreskní – ty „podobné otázky“.

anonym

Roztomilý, půvabný, okouzlující ,takový je význam šaramantnosti,můj by z této nabídky byl Vlastimil Harapes.Jinak by to vyhrál Alf,pokud by byl ve výběru.

mosoj

Nevím jestli je to objektivní. Aby to mohl někdo objektivně posoudit musel by mít s dotyčným člověkem nějaký bezprostřední osobní kontakt.
Osobně bych z mladých upřednostil Terezu Kostkovou a ze starších Yvetu Simonovou. Otázkou je, jestli bych tyto priority nezměnil po osobním kontaktu.
Takto je to jenom pod dojmem z vystupování v masmédiích.

Damiana

Bohužel jsem ovlivněna osobní zkušeností se všemi nominovanými. Takže bych si fakt nevybrala…
Btw, hodnotit šarm člověka jako anketu? To je dobrý blázninec, ale spíš to bude další komerční tah. Tohle je jen takový jiný žebříček oblíbenosti, uplácaný ze „celebrit“ současných a těch „archivních“. Šarm a noblesa konkrétního člověka působí přece na každého jinak.
Pro mě jsou jeho ztělesněním třeba paní doktorka Helena Illnerová a in memoriam Oldřich Nový.

aramah

Ještě tak před deseti až patnácti léty, bych s tím problém neměla.
Dnes nevím snad Y.Simonová víceméně z nostalgie..

Většina z nich jsou schopni udělat cokoliv aby se zviditelnila.

IK

Šarm se většinou vztahuje ke vkusnému a zajímavému oblečení, k elegantnímu vystupování a bystrému inteligentnímu vyjadřování.

dala bych Lucii Bílou i když si myslím že její temná stránka k šarmu nepatří
už jsem dlouho neviděla Harapese, ale tak před 25 lety nám svým vystupováním lezl na nervy a to by se dalo nazvat „snaha o šarm“ ale možná mu teď už křivdím.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-to-clovek-kdyz-o-nem-rekneme-ze-ma-sarm-a-glanc

Bobule

Dala bych Dejdara 🙂 Ten má podle mě,šarmantního chování na rozdávání… o charismatičnosti ani nemluvím 🙂

terry

Jednoznačně zpěvačka Yveta Simonová. Pak herečka Tereza Kostková a zpěvačka Marta Kubišová také.

anonym

Je to věc názoru. Podle mého mínění by šarmantní osobnost měla být skutečnou osobností, na kterou se ani po letech nezapomíná. Mělo by za ní zůstat dílo, které prověří čas a kde se velká většina národa shodne, že jde o neopakovatelné věci. Pro příklad pár osobností uvedu:
Herci – Radovan Lukavský, Růžena Nasková, Dana Medřická, Zdeněk Plachý, Jindřich Plachta, František Smolík, Rudolf Hrušínský nejstarší, Jan Werich, Karel Höger, Zdeńka Baldová, Terezie Brzková, Oldřich Nový, Vladimír Menšík, Iva Janžurová, z operních pěvců paní Šubrtová, paní Tauberová, Eduard Haken, Beno Blachut, z básníků František Hrubín, František Halas, Karel Jaromír Erben, Otomar Vaňorný (překlad Ilias a Odyssea v hexametrech – naprosto geniální), Jiří Suchý, Jaroslav Seifert, Jiří Wolker, Kamil Bednář, odborník na střední východ pan Bič, na Egypt pan Verner, pan Klíma odborník na období doby kamenné (ať mi všichni odpustí, že vynechávám tituly), z hudebníků – violoncelo pan Miloš Sádlo, housle pan František Kubelík, pan Slavík, pan Antonín Dvořák, dirigenti pan Václav Talich, Václav Neumann a Vladimír Smetáček, cembalo paní Zuzana Růžičková, klavír – paní Kameníková, pan Jan Panenka, hoboj pan profesor Hanták, varhany pan Wiedermann, spisovatelé – bratři Čapkové, paní Božena Němcová, pan Rudolf Těsnohlídek, pan Zdeněk Jirotka, pan Svatopluk Beneš, pan Nepil, pan Horníček (samozřejmě i jako osobitý herec), z výtvarníků pan Zdeněk Smetana, pan Jiří Trnka, paní Hermína Týrlová, pan Jiří Andrle, pan Vincenc Beneš, pan Kulhánek, pan Tichý a pan Jan Zrzavý,pan Kamil Lhoták, pan Zdeněk Burian, pan Hlinomaz (i jako herec), pan Jan Kavan, z vědeckých pracovníků pan Oto Wichterle, pan Holý, paní Illnerová, pan Heyrovský, z politiků pan T.G. Masaryk a pan Rašín, ze sklářů pan Vízner, ze sochařů pan Myslbek, pan Karoušek atd., atd, atd…
Je těžké vybrat jen několik jmen. A je také těžké rozhodnout, kam až zpátky lze jít. Teoreticky sekáč byl určitě i kupec Sámo, jen nevím, zda by se dal označit za šarmantního. :):):) Ti vyjmenovaní mi však připadají každý významnější, než kdokoliv, koho jste dali na výběr. Při vší úctě k nim. Pěkný večer a nezapomeňte, je to jen můj názor.