dust8

Jaké zdravotní potíže signalizuje silně zapáchají moč při močení?

Nejlepší odpověď
marci1

„Pokud moč páchne jinak než normálně, může se jednat o bakteriální zánět- moč je cítit velmi intenzivně, hnilobně. Při onemocnění jater nebo ledvin se v moči mohou objevit normálně nepřítomné metabolity, které jsou cítit po síře. Nedostatečně kompenzovaná cukrovka se může projevit nasládlým pachem moči, v horším případě je moč cítit po acetonu. Pokud problém trvá více dní po sobě, nezmizí po úpravě jídelníčku, pitného režimu a jsou přítomny další příznaky jako zbarvení moči, doporučuji návštěvu lékaře.“ 🙂
https://www.drmax­.cz/zeptejte-se-lekarnika/pachnouci-moc

Další odpovědi
Mravenec

Ty si k tomu čucháš? Nejsme lékaři, možná jen málo piješ.

Filip84

Bez odběrů – krev, moč – Ti na to nikdo neodpoví.

Obecně to může být bakteriální zánět někde v močových cestách, může to být problém s ledvinami a / nebo játry, ale může za tím být, klidně, karcinom. Pach moči se mění při diabetes, ale taky za pachem moči může být nedostatečný příjem tekutin.

Nachcat do sterilní sputovky ráno na lačno, odnést praktikovi, pošle do laboratoria, udělá odběry, pošle do laboratoria, a pak se uvidí.