dust8

Jaké výhody a nevýhody má tzv. „zelená střecha“?

Nejlepší odpověď
annas

Viz otázka marci1 v archivu, najdete odpvowědi uživaaelů Kepler, Drap a Hlada.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-vyhody-a-nevyhody-ma-zelena-strecha-travnik-na-strese-domu

Občas sleduji v pořadech ČTJ – Zahrada atd. Projektanti uvádějí výhody v tom, že střecha vydrží déle, v létě snižuje teplo v domě, v zimě naopak.. Stejně tak jde o zvukovou izolaci.

Nevýhoda – realizace nákladná. Určitě pevnější konstrukce střechy … Ale určitě jde o reprezentativní „střechu“, také ekologickou, zapadá do okolí, pokud je i kolem domu zelená zahrada.

Víc si neuvědomuji,.

Další odpovědi
Kepler

Vlastní zkušenosti pochopitelně nemám, ale pochytil jsem tohle:
Výhody: stavba dobře zapadne do přírody, v létě je interiér chladnější a v zimě se zmenšují tepelné ztráty.
Nevýhody: nutnost bytelnější střešní konstrukce a perfektní izolace proti vodě.