dust8

Jaké výhody a nevýhody má podle vás digitální posuvka oproti klasické verzi? Kterou verzi osobně doporučíte a proč?

Nejlepší odpověď
elkon

Máš-li na mysli „šupléru“, tak jedině originál ocelovou, pokud chceme přesné měření. Ty plastové jsou „hračky pro děti“.

Další odpovědi
paul1

Já mám dvě, malou (klasika) a větší (do 400 mm). Obě mají klasický nonius a slouží dobře.
Digitálním nějako moc nevěřím. Měli jsme je v práci a raději jsme je dost často kontrolovali johansonkami.

Filip84

Když máš montovnu, nebo bys třeba byl mistrem v montovně, tak je mnohem, mnohem jednodušší naučit „Světlany z Ukrajiny“ ovládat digitální posuvné měřidlo, než klasické, s mensurou. Víš co, stejně musíš vymyslet nějaký mechanismus kontrol, protože na „Světlanách“ to nemůžeš nechat, nicméně pokud „Světlany“ naučíš s digitální posuvkou, tak ta přesnost digitální posuvky je, většinou, dostatečná, aby „Světlana“ zkontrolovala, jestli je Hebel v normě +/- 0.2 mm.

Nevýhodou je, že dojdou-li baterky, neměříš. Digitální posuvné měřidlo se také snáze rozbije, než mechanické. A mnohem hůře se pozná, že, třeba, měří špatně, zvláště takhle doma, nebo u měřidel pro orientační měření. A přesnost digitálních posuvek bývá, o cosi, horší.

Záleží proto, jaké jsou priority.