jaké vlaky patří do skupiny druhé třídy?

Jaké vlaky patří do skupiny druhé třídy?

Nejlepší odpověď
M.1.S.K.A

Do 2. třídy patří všechny vlaky, kterými normální lidi cestují..rozdíl mezi 1. třídou je ten že buď sedí v lepším vagónu vlaku, lepším kupé a nebo jsou to vlaky nadstandartní

Zdroj: moje hlava

Další odpovědi
Lencis

Cestovní třída (v železniční dopravě vozová třída) je označení úrovně standardů veřejné přepravy, jíž odpovídá specifická úroveň jízdného cílená na určitou sociální třídu. V lepší třídě bývají dopravní prostředky, případně i čekárny a další prostory luxusněji vybaveny a v ceně jízdného bývá zahrnuto více doplňkových služeb. Důsledné rozlišování tříd je obvyklé zejména v letecké dopravě, železniční dopravě a dálkové lodní dopravě, v některých státech i v autobusové dopravě.

Cestovat v 1. vozové třídě má několik neopomenutelných výhod, které určitě přispějí k větší spokojenosti při využívání služeb ČD. Je to předevší větší osobní prostor, neboť ve vozech 1. vozové třídy je menší počet míst k sezení, a také to jsou některé doplňkové služby, jako donáška jídlo na místo (pokud je ve voze jídelní vůz), občerstvení k jízdnému (ve vlacích SuperCity) nebo ve vybraných vlacích přípojky na 230 V pro použití přenosných počítačů.

Vlaky 2 třídy jsou tedy běžné vlaky. Vlaky 1 třídy jsou potom tzv. Vlaky vyšší kvality, více např. v odkaze:

Zdroj: http://www.cd­.cz/index.php?ac­tion=section&id=1353