Avatar uživatele
anonym

jaké vlaky patří do skupiny druhé třídy?

Jaké vlaky patří do skupiny druhé třídy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5381 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
M.1.S.K.A

Do 2. třídy patří všechny vlaky, kterými normální lidi cestují..rozdíl mezi 1. třídou je ten že buď sedí v lepším vagónu vlaku, lepším kupé a nebo jsou to vlaky nadstandartní

Zdroj: moje hlava

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lencis

Cestovní třída (v železniční dopravě vozová třída) je označení úrovně standardů veřejné přepravy, jíž odpovídá specifická úroveň jízdného cílená na určitou sociální třídu. V lepší třídě bývají dopravní prostředky, případně i čekárny a další prostory luxusněji vybaveny a v ceně jízdného bývá zahrnuto více doplňkových služeb. Důsledné rozlišování tříd je obvyklé zejména v letecké dopravě, železniční dopravě a dálkové lodní dopravě, v některých státech i v autobusové dopravě.

Cestovat v 1. vozové třídě má několik neopomenutelných výhod, které určitě přispějí k větší spokojenosti při využívání služeb ČD. Je to předevší větší osobní prostor, neboť ve vozech 1. vozové třídy je menší počet míst k sezení, a také to jsou některé doplňkové služby, jako donáška jídlo na místo (pokud je ve voze jídelní vůz), občerstvení k jízdnému (ve vlacích SuperCity) nebo ve vybraných vlacích přípojky na 230 V pro použití přenosných počítačů.

Vlaky 2 třídy jsou tedy běžné vlaky. Vlaky 1 třídy jsou potom tzv. Vlaky vyšší kvality, více např. v odkaze:

Zdroj: http://www.cd­.cz/index.php?ac­tion=section&id=1353

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek