Brembon

Jaké víno se hodí ke kaprovi s bramborovým salátem?

Předpokládám, že k rybě asi bílé, ale jaké odrůdy se doporučují konkrétně?

Nejlepší odpověď
Majkíííí

K tučnému kaprovi s bramborovým salátem se nejlépe hodí vyzrálá suchá vína odrůd Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský. Jak píše přispěvatel nade mnou, vhodné je rovněž pivo.

Zdroj: https://www.al­koholium.cz/ste­drovecerni-tabule-pivem-chybu-neudelate-u-vina-je-treba-vazit/

Další odpovědi
Lamalam

Odborníci ti doporučí Rulandské bílé, Chardonnay, Neuburské nebo Ryzlink rýnský. Já ke smaženému jídlu dávám přednost pivu.

marci1

Zajímavé je, že podle staré tradice se ke štědrovečerní večeři nesměl podávat žádný alkohol. 🙂

anonym

„ovocné“

zjentek

žádné. Pokud nemusíš, nemíchej ..ožrat se můžeš i 1,5hod po večeři, pěkně na lačno.