Terisek

Jaké víno se hodí ke carpacciu z lososa?

Bílé nebo červené se hodí ke carpacciu z lososa ( syrový losos nakrájený na tenké plátky pokapaný citronem a olivovýmj olejem podávaný s bílo bagetou)??

Nejlepší odpověď
hanulka11

Myslím,že bílé suché by bylo to pravé, ale kolik lidí tolik chutí

Další odpovědi
terry

Cituji:
Ryba
Když zvažujeme, jaké víno podávat k rybě, musíme vzít v úvahu způsob její úpravy. Čím je jemnější a méně mastná, tím lehčí bílé víno volíme. K rybě obalované a smažené na tuku je vhodné víno plnější nebo láhvově zralé. Nejvhodnější je Rulandské bílé, Chardonnay či vyzrálý Ryzlink rýnský. Vždy víno suché.