bluesky

Jaké/které učebnice si mám koupit k přípravě na PZ na medicínu? Kdy jste se začali učit a jaký byl váš rozvrh učení?

Odpovědi
annas

Nevím, zda se někdo z uživatelů Odpovědí připravoval k PZ z medicíny. Nikdo se zde o tom nezmínil.

Zřejmě záleží na tom, kam se na lékařskou fakultu přihlásíte., jaké mají požadavky na vědomosti a na které škole vás čeká maturita.

Domnívám se, že pokud jste počítal s přihláškou na medicínu, věnoval jste se předmětům, z nichž budete skládat přijímací zkoušky.

Ovšem záleží na tom, zda jste navštěvoval gymnázium, nebo jinou střední školu, v níž je menší počet hodin v předmětech, jejichž učivo je zahrnuto do požadavků u PZ. . V tomto případě byste si musel učivo doplnit.

Pokud si vyberete na gymnáziu jako maturitní předmět fyziku, chemii či biologii, nebudete se muset tyto předměty tolik učit. Tedy k přípravě by měly stačit učebnic středoškolské.

Nejste sám, kdo se přípravou na PZ zabývá.

V odkazu na článek „Jak dlouho se učit na přijímací zkoušky na medicínu“ se dovíte víc.

https://www.stu­dentmag.cz/jak-dlouho-se-ucit-na-prijimaci-zkousky-na-medicinu/

Mc Merkurion

… pochybuju, že na sebe někdo proflákne, že studoval medinu … už vidím jeho IP ohledně lékařských rad …