22aa

Nevíte, zda si s sebou mohu vzít do domova pro autisty věci po rodičích, když v domově budu žít po jejich smrti?

Dobrý den.
Můj táta umřel a za dlouho mi umře máma.
Až půjdu do domu pro autisty tak se ptám vše co jsem dostal budu si to moc vzít.
Nebo se budu moc muset to ho vzdát?
Je to moje památka po mých známých a rodičích a nechci je mít znehodnocené.
Např. můj mobil a veškerá technika walkmany vhsky a taky mc kazety a videa
Mě nebaví místo techniky si hrát s hračkama za československa z 60 let.
Prosím: je to povolené nebo zakázané vzít svoje věci z pokoje doma do nautisu?
A jaké to bude s oblečením já nosím jen jednobarevné
Barevné jsou pro mimina takzvaně pohádkové.
Děkuji.
22aa.
https://nautis­.cz/cz

--
¨Jaké to bude s nautisem a věcma po mojí rodině do toho domova?

Nejlepší odpověď
Drap

Každé takové zařízení má své vlastní pravidla, kterými je nutné se řídit. Většinou dovolují přinést si své osobní věci, včetně oblečení.

Další odpovědi
Dochy

Předpokládám, že snaha je klientům poskytnou v maximální míře „domov“ s čímž souvisí i možnost mít vlastní věci. Podrobnosti Ti ale nikdo nezúčastněný pravděpodobně neposkytne, budeš se muset zeptat tam.

MichaelOffic

Zaprvé mi je lito tvého otce, zadruhé ti ten autismus i věřím…

Myslím si že záleží jakou formou autismu trpíš a podle toho tě nechají věci vybrat nebo ti holt projdou věcmi a dovolí ti co můžeš a co ne.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

22aa

Děkuji za odpověd.nic méně mě hračky nebaví tak jak blázen můžu akorád opakovat všechny zvuky a jiné věci opakovat do kola a to mě nebaví. A za druhé nechci skončit v blázinci připoutanej na lůžku jenom proto že budu bez přístrojů.

Dochy

Pokud vím tak zrovna Nautis neprovozuje blázince, ale snaží se aby klienti vedli v rámci možností samostatný život. Ale pro podrobnosti opravdu hledej informace u nich. Je asi jasné, že prostor a možnosti budou nějak omezené, ale jak, to Ti jako nezúčastněný napsat nedokážu. Mám s nimi nějakou zkušenost a věřil bych jim. A myslím že budou reagovat i na dotaz e-mailem.

22aa

Je to nějaký nový vynález aby lidi s postížením se nějak netrápily. Takže pokud mám nějaký majetek tak přivolají asi stěhováky. Aby nedošlo k znehodnocení památek.

22aa

Myslím věcí po rodičích. To jsou moje památky. A to si chráním jako unesco který chrání staré baráky.