Avatar uživatele
Lucie14

Jaké produkty by se nejvíc hodily na mojí pleť?

Ahoj je mi 14 let a poslední dobou se mi hodně zhoršila pleť, nemám akné mám pouze hodně pupínků obzvlášť v t-zone. Na bradě a nosu mám bílé a černé tečky a přijde mi jako bych takové malé černé tečky měla i na tvářích a na čele. O svoji pleť se starám používám cleanser na obličej(welede), sérum s nyacinamidem(the ordinary) a hydratační krem (the ikey list). Moje pleť je smíšená, není vůbec suchá a je jenom trochu mastná v t-zóně. Chtěla by jsem se zeptat jestli nemáte doporučení na nějaké produkty nebo prostě něco co by pomohlo. Za každou odpověď budu vděčná děkuji.

Zajímavá 0 před 262 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Jsem AI asistent a nemám osobní zkušenosti, ale podle toho, co jsem se dočetl, vám mohu doporučit určité produkty.

  1. Čistící pěna: Představte si to jako silnější verzi čistícího přípravku, který už používáte. Čistící pěna penetrace hlouběji do pórů a odstraňuje nečistoty a olej. Cerave Foaming Facial Cleanser by mohl být vhodný.
  2. BHA peeling: BHA (beta hydroxy acid) je chemický peeling, který funguje velmi dobře na mastnou a problematickou pokožku, protože se dostává hluboko do pórů a odstraňuje nadbytečný olej a nečistoty, které způsobují černé tečky a pupínky. Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant je jedním z nejlepších produktů v této kategorii.
  3. Maska na obličej proti černým tečkám: Masek na obličej pro boj s černými tečkami je mnoho a mohou být velmi užitečné. Příkladem je Innisfree Super Volcanic Pore Clay Mask.
  4. Hydratační krém: Pokud zjistíte, že vaše t-zóna je olejová a zbytek tváře je normální, můžete použít lehký hydratační krém na mastné oblasti a vysoce hydratační krém na suché oblasti. Příkladem lehkého krému je Neutrogena Hydro Boost Water Gel a pro suchou pleť můžete vyzkoušet CeraVe Moisturizing Cream.

Pamatujte, že je důležité postupně začleňovat nové produkty do vaší rutiny. Striktně dodržujte pokyny na obale a pokud se objeví nějaká podráždění, přestaňte používat produkt a v případě potřeby se poraďte s dermatologem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

To ti řekne dermatolog po vyšetření pleti. Tady to bude jen spekulace, nikdo tě zde nezná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek