_136

Jaké pozitivum pro nás má teď Babiš, když vyhrál eurovolby? Změní se něco?

Nejlepší odpověď
Drap

Moc velké ne. Všichni naši europoslanci mají něco málo přes tři procentahlasů, kdyby všichni hlasovali stejně, v podstatě to nic neovlivní, To je tejné, jako když si zelení myslí, že když na vše zavdeme sankce a pokuty, tak ovlivníme světové emise. Přitom Evropa jich vyprodukuje zhruba 8 %. A co těch 92%, která zbývají?

Další odpovědi
Ametyst

V europarlamentu se trochu změní složení od extrémní levice více ke středu. Tam asi poslanci ANO patří. Záleží na tom, s kým budou ve frakci a s kým budou vyjednávat spojenectví. I kdyby všech 21 českých europoslanců hlasovalo v zájmu ČR, nic to nepomůže, když má europarlament 720 poslanců. Hnutí ANO má 7 poslanců.

da ny

ANO má 7 poslanců z 21 možných, co tedy čekáte za změnu?
V EUROPARLAMENTU se budou s ohledem na výsledky voleb, v jednotlivých zemích
měnit všechny frakce. (poměr sil, změny poslanců)
Bude záležet na tom, kam se ČEŠTÍ europoslanci budou chtí/moct zařadit.
Na tom, zda najdou podobně založené „hlasy“/příznivce, poslance z jiných zemí.
Zda vůbec najdou pro své cíle nějakou další podporu. A je jedno, zda tam
budou za ANO, Spolu , Pirát a za ostatní strany v ČR.

JINAK v ČR se nic nezmění. Vládne, STÁLE „Pětikolka“/Pě­tipes. 😉
Někteří říkají „Pětidemolice“.
Otázka je, zda „zkrotne“, pod „hrozbou ztráty přízně“ a možného získání
vlivu stran (Přísaha a motoristé, Stačilo, které uspěly v EU volbách.
Nebo jestli budou kopat vzteky, kolem sebe, za každou cenu (snad už na odchodu…).

CHRONITÍ, NESPOKOJENÍ NEVOLIČI, by měli zvednout zadnici a chodit k volbám.
Využít svého práva.
V ČR je i přes nárůst voličů do europarlamentu, oproti jiným zemím,
ÚČAST U VOLEB, i domácích, stále ostudně NÍZKÁ.
Zřejmě jsou všichni občané/nevolič, s spokojení 😉
Poslední „větší vlna“ nastala asi před 10 lety, kdy národ zatoužil po změně a odstavení tehdejší ODS.
Proto se „musela spojit“ s dalšími neúspěšnými /odstavenými stranami, v jedno uskupení. Tak vznikla „tříkolka“, ze které vzešel současný premiér P. Fiala.

Emefej

Věřím, že ANO splní všechny své předvolební sliby. U nás před barákem měli na billboardu mj. – „Stop zelenému šílenství, Zastavíme migraci, Levnější potraviny“. Už se těším jak to v EU prosadí.

Ametyst

Emefej: Někdo z obrazovky nedávno řekl, že Green deal je byznysový projekt.
Nemá nic společného s ochranou klimatu, pokud se nepřítel dělá z CO2. Kde jinde než v Ústí nad Labem by to měli vědět. Displej na Miráku vždycky monitoroval úplně jiné škodliviny v ovzduší.

Pepa25

Ametyst: Emefej to předpokládám myslel ironicky. Realita je tato: https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/eurovolby-dostalova/r~a­e398abe26fd11ef­bb77ac1f6b220e­e8/