Jaké/které potraviny jsou rychle a nejlíp stravitelné po ránu ke snídani?

Já například vypiji po ránu max. velkou sklenici plnotučného mléka, žádné jogurty, rohlíky, chleba namazaný atd. po ránu do sobe ztěžka mačkám.

Nejlepší odpověď
annas

Přečtěte si v odkazu názory odbrníků, podívjete si na možnosti – sladká či slaná snídaně?

1. DAVID HUF, fitness trenér

"Snídani se opravdu nevyplácí vynechávat, proto doporučuji nařídit si budíka o něco dříve, abyste na ni měli dostatek času. Vzhledem k tomu, že příjem energie by měl být ráno největší za celý den, je možné si dovolit skoro cokoli. Upřednostňujte sacharidy, např. v podobě obilných kaší, a nezapomínejte na dostatek tekutin (voda s citronem, čaj). Pokud si hlídáte svůj pitný režim, můžete s klidem zařadit i kávu.

2. CECÍLIE JÍLKOVÁ, poradkyně pro výživu

Na snídani vyzkoušejte kaši z banánu, mletého máku a mletého lněného semínka, která je bohatá na vápník, vlákninu a omega-3 mastné kyseliny. Můžete také přidat netučný tvaroh jako zdroj bílkovin nebo jogurt jako zdroj probiotik. Místo rozinek doporučuji kustovnici pro její vysoký obsah vitaminu C a také železa.

3. PETR HAVLÍČEK, výživový specialista

Pokud vstáváte ráno opravdu brzo, pak snídejte nadvakrát! Jednu snídani si dopřejte ještě ráno v klidu domova – např. v podobě bezlepkové obilné kaše s oříšky a mandlovým mlékem, abyste přijali dostatek vlákniny. Druhou snídani si pak dejte asi za 2 až 3 hodiny v práci – může to být třeba celozrnné kváskové pečivo se šunkou, sýrem a zeleninou. "

Více na: https://www.da­ma.cz/clanek/5-triku-ke-snidani-co-zvolit-abyste-rano-spravne-nastartovali-metabolismus

Další odpovědi
ivzez

Mléko se z výživového hlediska považuje za potravinu,
takže by to až takový problém být nemusel.

Přiznám se ale, že já bych s mlékem měla problém, mohem stravitelnější
pro mne je kefír, podmáslí, acidofilní mléko nebo bílý plnotučný jogurt.

Bílý jogurt mám nejradši → je možné si jej dát s ovocem, se skořicí,
s ovesnými vločkami opraženými bez tuku a hrstí hrozinek,
jindy s trochou medu, případně jen s trochou kakaa (bez cukru).

Nebo – a to mám ještě radši – „naslano“ → našlehám jej s troškou
soli vidličkou a zaliji jím nakrájenou syrovou zeleninu (teď nejčastěji
okurku, rajčata, ředkvičky, papriku).

Jogurt plnotučný, žádný „light“!

Malvína

Ořechy, kyselé ovoce, papája, pohanka, ovesné vločky, jogurt.

V odkazu jsou zmíněny i ty potraviny, které se snídat nedoporučují.

Zdroj: https://ceskoz­drave.cz/potra­viny-kterym-byste-se-meli-pri-snidani-vyhnout-ktere-byste-meli-naopak-jist/

Rokio

Jogurty, kefíry, cereálie s mlékem apod.

dubraro

Pro mne je to polévka.

nyjono

Ideálně ovesné nebo obilné kaše. S ovocem, oříšky.
Nebo třeba jen banán.