Rokio

Jaké podmínky musí splnit člověk, aby se o něm dalo říct, že umí dobře hospodařit s penězi?

Jakým způsobem by měl hospodařit člověk a co by neměl dělat, aby se o něm dalo říct, že umí s finančními prostředky dobře hospodařit?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom, kdo to bude hodnotit a kdo to o něm bude říkat. Někdo to tak bude hodnotit, pokud vyjde od výplaty k výplatě. Jiný to řekne až bude plně zabezpečen po všech stránkách a bude mít naspořen milion, jinému nebude stačit ani deset milionů. Na takto široké otázky nelze jednoznačně odpovědět, pokud neznáme všechny okolnosti, a potom by jsme to mohli zhodnotit pouze každý sám za sebe, pokud nebyla stanovena krtéria pro hodnocení.

Další odpovědi
ivzez

Nehodnotím lidi podle toho, jak hospodaří (nejen) s penězi.
Hospodaření s čímkoliv je každého osobní věc, myslím, že nikdo
nemáme právo podle hospodaření hodnotit druhé.

Obecně bych řekla, že by neměl vyhazovat peníze za „hlouposti“,
za věci, bez nichž se obejde. Ovšem už nemám právo nikomu vnucovat,
bez čeho se může obejít a co je z mého pohledu „hloupost“.

pizlicka

Dobry hospodář s penězi nemá dluhy,nejen že s penězi vyjde,ale každý měsíc dokáže i něco málo ušetřit.

Rokio

Drap: Jaký je tvůj osobní názor na tuto problematiku?

Drap

Nikdy jsem takto nikoho nehodnotil, ale osobně si myslím, že by člověk měl být schopen v pohodě vyjít se svými příjmy, zajistit si základní věci jako bydlení, jídlo, výchova dětí a standardní vybavení domácnosti a mít našetřenou jistou finanční rezervu.