Kelt

Jaké oblečení si vzít na pohřeb, pokud nemám vhodný oblek?

Nevím, zda se vlezu do obleku, měl jsem ho naposledy na promoci a kromě toho není černý. Také nemám černou košili a snad ani kravatu. Uvažuji o tom, že si oblečení zapůjčím v půjčovně, ale tam mají oblečení spíš na svatbu. Takže co se hodí a co už nehodí? Jaké oblečení a doplnky mohu použít. Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
elkon

Záleží co je to za pohřeb. Pokud je to nejbližší rodina, tak je žádoucí mít tmavý oblek, košile být tmavá nemusí, bílá stačí, ale černá kravata by měla být. Pokud je to někdo vzdálenější, nebo známý, kamarád, tak stačí nějaké tmavší oblečení, aby nepůsobilo vyzývavě (tmavší bunda, džíny, nebo tmavé kalhoty). Oblek je možné půjčit v půjčovně oděvů, stejně jako si někdo půjčuje svatební šaty.

Další odpovědi
Darcy

tmavě černé džínsy, tmavě modrá košile a černý svetr nic nezkazí. Levně třeba v LIDLu, naposledy jsem videla že džinsy jsou tam levnější než 2 velké prací prášky…
Jestli jsi blízká rodina a je nutné být v obleku, pak se ta půjčovna neoplatí. Radeji si koukni oblek ve slevě treba H&M nebo Peek&Cloppenburg. Určite kombinace tmavě modrá košile a černá vázanka.

df

Tak běž na charitu, nebo běž v tom, co máš. Chudoba na cti netratí.

Filip84

Správně přijde na pohřeb černý, nebo velmi tmavě šedý, oblek, černá vázanka, černé rukavice. Pokud by to byl nějaký opravdu Hohe funus, tak správně frak v denní úpravě (s černou vestou), ovšem to už nenosí ani „pánové králové“, tak hodně tmavě šedý, nebo i černý, žaket.

To bylo dřív, dřív bylo všecko, máslo bylo, mléko bylo, loterie o auto, a v Moskvě viděli i maso, výstava je putovní. A kdo se nevhodně oblékl na Den republiky, nebo do prvomájového průvodu, tak věděl, co ho čeká a nemine. Dřív ano, dřív bylo všecko jiné a jinak.

Formálně pořád platí to, co jsem napsal v prvním odstavci. Jenže, dnes je jiná doba. Záleží na tom, kde ten funus bude, v kostele je to normální mše, na které stejně budou posvátné báby a dědci (to je inventárium: svícen oltářní 6×, křtitelnice 1×, kropenka dveřní 4×, baba kośćiołówa 6×, děd samomodlící 2×), tam se ne úplně vhodné oblečení ztratí snáz, než v obřadní síni 5×5m. Třeba.

Já mám černou a šedou (granit grey, barva střechy vagónu v parním provozu) neužívanější barvy, no tak si prostě vezmu koženou košili, mikinu a kabát. Já jsem uvažoval, že bych v sekáči koupil oblek (jako vestu a kabát, ty roury fakt nosit nebudu, to by se sfouklo s normálními kalhotami), ale já v tom vypadám blbě a necítím se v tom. Taky na co, že jo, na těch pár funusů. Nejlepší je to v létě, prostě si vezmu černou košili a kalhoty, stejně v tom chodím normálně.

Podívej se, bílou košili snad máš, bez puntíků, srdíček, kytiček, autíček, vláčků, nebo tak něco a podobně. A nějaké šedé nebo černé kalhoty, snad, taky. No a tmavý kabát. A hotovo.

elkon

Darcy – oplatí se něco někomu.