Meggie2

Jaké nejlepší technologie myslíte, že se dožijeme v tomto století?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Technologického pokroku už bylo dosaženo, teď už bude sloužit hlavně elitám. Ostatním lidem budou technologie jen znepříjemňovat život,ubírat svobody i možnosti najít práci. Jeden příklad z posledních dnů: na summit G7 se sjeli politici, aby diskutovali globální klima: přiletěli soukromými tryskáči, prezident Biden (AirForce1)letěl z Londýna do Cornwallu na místo setkání helikoptérou, v doprovodu stíhaček, měl 14 vládních vozidel, která vezla z letiště jeho a početnou skupinu vč.ochranky. A my máme jezdit s litrovými motůrky v autě, prát v pračce téměř bez vody, a vysávat slabým nefunkčním vysavačem? Ne, technologie už jdou proti nám.

Další odpovědi
Kepler

ČISTÁ ENERGIE Z TERMOJADERNÉ FÚZE. Nic převratnějšího snad neexistuje, vyřeší to spoustu problémů, vč, zamoření planety.

Rokio

Podle mě to budou plnohodnotní roboti, kteří se vyrovnají lidem.

ten který je

To je těžká otázka.Techno­logický vývoj jde tak rychle kupředu,že nelze předvídat co bude třeba za dvacet let.Pohlédneme-li zpět do minulosti,můžeme vidět jaký rychlý rozvoj proběhl za posledních sto let.Bohužel některé výsledky technologického rozvoje jsou a ještě více budou zneužívány v rámci totalitních praktik mocných.

moravan

Vzhledem k chování a moudrosti naší demokraticky zvolené vlády si vůbec nejsem jistý, že se vůbec dožijeme dalšího roku, dvou, natož konce století…

Beno

Lepší fotovoltaické panely.
https://www.ob­novitelne.cz/cla­nek/1424/levny-zdroj-pro-vyrobu-energie-vedci-hledaji-jak-dostat-perovskit-z-laboratori-do-vyroby/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Právě se dívám na rozhovor s ředitelem letecké společnosti ZeroAvia, která vyvíjí vodíkový letecký motor – z důvodu ekologie. Společnost ma za sebou úspěšné testy v Británii. Pan ředitel pochybuje, že by se tento motor dal využít v letecké dopravě dřív než v roce 2050. Jedině pro soukromé lety byznysmanů a elit, kteří si mohou dovolit privátní letoun.

nyjono

Ametyst, několik supertryskáčů a jízda v maloobsahovém autě a praní s minimem vody je odpověď na ekologii, ne na nové technologie.

Ametyst

Já vidím hodně souvislostí, jak se technologie podřizují ekoideologii, např. přísné až nesmyslné emisní limity u spalovacích motorů. Ideově- politický výmysl od zeleného stolu technologie nedokázaly v praxi splnit, proto výrobci podváděli. Nový Zelený úděl, který politici naplánovali v rámci omezení CO2, zaškrtí používání dosavadních technologií výroby. Stačí se podívat na šmelení s emisními povolenkami: potom se osvědčené technologie prodraží. Samozřejmě to nejvíc zaplatí daňový poplatník a koncový zákazník a uživatel: těch je nejvíc, a proti těm je to namířeno. Nadnárodní firmy se neuskromní.