Kepler

Jaké nejlepší houbové jídlo znáte?

Lysohlávku prosím vynechte. Jde mi hlavně o ověřené recepty z vlastní zkušenosti. Mám ještě v mrazáku zásobičku – vydušený polotovar a tak bych rád vyzkoušel nějakou změnu. Poslední hříbky jsem sebral asi před týdnem, ale teď po prvních mrazících je definitivní konec. Jde výhradně o suchohřiby, babky a praváky.

Nejlepší odpověď
annas

Letos jsem měla dost hub, takže jsem pátrala na netu po nějakém novém receptu.

Zaujal mě houbový pekáček. Protože jsem dietář, vynechala jsem slaninu a česnek, ale i přesto byla „houbová pečínka“ výborná.

Záleží na koření, které se použije.

https://www.to­precepty.cz/re­cept/36279-houbovy-pekacek/

Další odpovědi
briketka10

Moje teta z Brna vaří výbornou houbovou omáčku.
Osmažíš cibulku, přidáš pokrájené houby, dusíš.
Koření podle chuti. Omáčka je světlá.
Není v ní paprika, jako v guláši.
Má chuť trochu nakyslou, jako z lusků.
Zakyslost má na svědomí zakysaná smetana.
A skvělá je se šesti.

zjentek

Pro mne je „the best“ hubník voňavka-

https://www.go­ogle.cz/search?q=hub­n%C3%ADk+vo%C5%88av­ka&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&d­cr=0&ei=bQcPWqjnDOf­JXvOKl4AE

..ovšem babky bych vyhodil, potažmo vůbec nesbíral.

Tak ten link neplatí, teď jsem na to mrkl a mají to tam BEZ TVARŮŽKŮ! Tak to ne, musí v tom být tvarůžky, extra porce, nejlépe půl na půl s houbama ;)
…mám to někde napsaný, dodám…

marci1

Hovězí na hříbkách, jinak houbová polévka. 🙂

anonym

Moje máma smaží omelety s hlívama. Mňam.

Kepler

zjentek: hubník jsem si přidal do mé sbírky receptů, bude to můj majsterštyk na vánoce. Ale bez tvarůžků, miluju chuť a vůni hub, ty tvarůžky by to přerazily a ještě bych kontaminoval celý barák bojovým plynem. Jinak mám tvarůžky rád.

Kepler

apropó: ty babky nepodceňuj, kdybys viděl jak krásné a zdravé jsem letos nasbíral, tak by ti spadla brada. Chuťově jsou zcela rovnocenné suchohřibům – podle mně nejlepším houbám. Ostatně jsou blízce příbuzné.