Avatar uživatele
Kepler

Jaké nejlepší houbové jídlo znáte?

Lysohlávku prosím vynechte. Jde mi hlavně o ověřené recepty z vlastní zkušenosti. Mám ještě v mrazáku zásobičku – vydušený polotovar a tak bych rád vyzkoušel nějakou změnu. Poslední hříbky jsem sebral asi před týdnem, ale teď po prvních mrazících je definitivní konec. Jde výhradně o suchohřiby, babky a praváky.

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, zjentek, marci1, sesednizkola, Anikitos, anonym před 2351 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Letos jsem měla dost hub, takže jsem pátrala na netu po nějakém novém receptu.

Zaujal mě houbový pekáček. Protože jsem dietář, vynechala jsem slaninu a česnek, ale i přesto byla „houbová pečínka“ výborná.

Záleží na koření, které se použije.

https://www.to­precepty.cz/re­cept/36279-houbovy-pekacek/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Moje teta z Brna vaří výbornou houbovou omáčku.
Osmažíš cibulku, přidáš pokrájené houby, dusíš.
Koření podle chuti. Omáčka je světlá.
Není v ní paprika, jako v guláši.
Má chuť trochu nakyslou, jako z lusků.
Zakyslost má na svědomí zakysaná smetana.
A skvělá je se šesti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Pro mne je „the best“ hubník voňavka-

https://www.go­ogle.cz/search?q=hub­n%C3%ADk+vo%C5%88av­ka&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&d­cr=0&ei=bQcPWqjnDOf­JXvOKl4AE

..ovšem babky bych vyhodil, potažmo vůbec nesbíral.

Tak ten link neplatí, teď jsem na to mrkl a mají to tam BEZ TVARŮŽKŮ! Tak to ne, musí v tom být tvarůžky, extra porce, nejlépe půl na půl s houbama ;)
…mám to někde napsaný, dodám…

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Hovězí na hříbkách, jinak houbová polévka. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Moje máma smaží omelety s hlívama. Mňam.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

zjentek: hubník jsem si přidal do mé sbírky receptů, bude to můj majsterštyk na vánoce. Ale bez tvarůžků, miluju chuť a vůni hub, ty tvarůžky by to přerazily a ještě bych kontaminoval celý barák bojovým plynem. Jinak mám tvarůžky rád.

před 2351 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

apropó: ty babky nepodceňuj, kdybys viděl jak krásné a zdravé jsem letos nasbíral, tak by ti spadla brada. Chuťově jsou zcela rovnocenné suchohřibům – podle mně nejlepším houbám. Ostatně jsou blízce příbuzné.

před 2351 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek