Američanka

Jaké národnosti (lékaři, zdravotní sestry, sanitáři..) pracují v českých nemocnicích?

Jaké národnosti(lé­kaři,Zdravotní sestry,Sanitáři..) pracují v českých nemocnicích?

Odpoví mi někdo které národnosti pracují ve zdravotnických profesích(léka­ři,Zdravotní sestry,Sanitáři..) v českých nemocnicích,když těch českých chybí xxxx %? Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

Setkala jsem se s různými národnostmi, např. Slováky, Poláky, Ukrajinci, Araby, Vietnamci. 🙂

Další odpovědi
Drap

Nejvíce jich je české národnosti. Statistiky o dalších národnostech se nevedou. Lze však konstatovat že pracují národnosti různé.

Edison

Různé. Informace bude mít jistě ministerstvo zdravotníctví. Za využití zákona o svobodném přístupu k informacím by to asi měli i sdělit. Např. tady https://www.ha­tefree.cz/blo/clan­ky/1992-kazdy-devaty-lekar-je-cizinec se uvádí 10%. Tady https://www.li­dovky.cz/domov/v-cesku-roste-pocet-lekaru-ze-zahranici-tvori-pet-procent-clenu-komory.A170226_114­650_ln_domov_e­le 5%. Tady https://archiv­.ihned.cz/c1-43753050-pres-dva-tisice-zahranicnich-lekaru-zachranuje-nemocnice-v-cesku 2000. http://tn.nova­.cz/clanek/v-cesku-chybeji-lekari-nemocnice-jsou-zavisle-na-praci-cizincu.html

Zkrátka… UTFG…

Kepler

Nevím jak v českých nemocnicích, ale v těch moravských jsem se potkal jen se slovenskými doktory nebo personálem. České nemocnice (a nejen ty v rámci ČR) se potýkají s nedostatkem tuzemských zdravotníků, protože odjíždějí za prací do zahraničí (nejčastěji do Německa), kde mají několikanásobně vyšší platy. Je to problém i v Německu, je to tam samý opálený felčar. Vím to, před pár měsíci jsem v té zemi chvíli pobyl.

Kryšpín

Také Moldávie, Bělorusko

quentos

Tobě to opravovat nebudu, zjevně ty chyby děláš naschvál, tak si je tam měj, sobě pro ostudu. Proč zdravotní sestra a sanitář s velkým, a lékař s malým?! Jenom tak, abychom měli co opravovat? Tak takhle ne.

Edison

Drape, mýlíš se. Ty statistiky existují. Přinejmenším o lékařích, ale jsem přesvědčen, že i o jiných profesích.

Kepler

Drap se mýlí celkem pravidelně…

Edison

Jsem se praštil do prstu, když jsem psal slovo „opět“… ;-D

Drap

V konkrétních nemocnicích takové statistiky nevedou. Ministerstvo sice má informace podle udělení licencí, ale ne aktuální.

Edison

Takže jako uděluje licence a neví komu? Uznává vzdělání a neví komu? Teď jsi mě fakt pobavil. Vědi to a to velmi dobře!!!

Drap

Licenci uzná, stále pltí, ale lékař třeba odejde zpět do své vlasti. Stejně tak počet našich lékařů v Německu jsou jen odhady, zkus se zamyslet. Neni žádný závažný důvod, proč to sledovat.

Edison

Ale je… A hned několik…