Avatar uživatele
noen

Jaké můžu mít požadavky po návratu z rodičovské zpět do práce?

V 9/2013 se vracím zpět do práce po rodičovské dovolené. Jsem samoživitelka 2 malých dětí.
Zajímá mne, jestli mi musí zaměstnavatel umožnit změnu prac.pozice na jinou, kde bych pracovala jen na 1směnném provozu? Zda můžu požadovat zkrácení pracovního úvazku na 6hod? Posunutí pracovní doby na pro mne vyhovující, abych stihla děti vyzvedávat ze školky… Na co mám vlastně nárok apod.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3988 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Požadavky mohou být jakékoli .Je ovšem jen na zaměstnavateli, zda jim vyhoví.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Vaše požadavky by byly adekvátní pozici samoživitelky se malými dětmi, ale stává se, že jim zaměstnavatel nevyhoví, i když by měl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Zaměstnavatel Vás musí po skončení RD zaměstnat a nabídnout Vám práci odpovídající pracovní smlouvě (nemusí jít o původní pozici).

Můžete zaměstnavatele písemně (!!) požádat o vhodnou úpravu pracovní doby, ale zaměstnavatel žádosti vyhoví pouze v případě, že mu v tom nebudou bránit vážné provozní důvody. (Vážným provozním důvodem může být i potřeba rovnoměrně obsadit všechny směny.)

Já bych Vám doporučila se pokusit se zaměstnavatelem dohodnout již nyní.
Abyste v případě, že Vám nebude moci vyhovět, stihla včas dát výpověď nebo rozvázat pracovní poměr dohodou a najít si novou práci.

před 3954 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek