Avatar uživatele
Registrovaný

Jaké máte zkušenosti se životním pojištěním?

Zdravím, máte někdo uzavřenou životní pojistku? A jestli ano tak kdo vám sní pomáhal? Já jsem si vyhledával nějaké informace na internetu a všude mě to odkazovalo ať si nechám pomoc od nějakého finančního poradce. Tak bych se chtěl zeptat touhle cestou a kdyby jste mi někdo mohl doporučit někoho konkrétního, nebo nějakou firmu tak bych byl moc rád. Předem děkuji.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

IMHO stačí jediná informace:
Pojišťovna je podnikatelský subjekt, fungující za účelem zisku. Jejím cílem je vytvářet zisk pro vlastníky/akcionáře, nikoliv starat se o pojištěnce.
A snad ještě jedna:
Životní pojištění je pro pojišťovnu to nejvýnosnější.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Je to problematika opravdu velmi komplexni. Životní pojistka má hodně variant a slouží ke krytí velkého spektra rizik. Jinak by měla být nastavena pro teenagera, jinak pro mladé manželé s dětmi. Jinak pro seniory. A zase jinak když slouží ke krytí půjčky. Poradit samozřejmě mohu, nejlépe pokud jsi kolem jižní moravy. - asi se dá napsat přes SZ.

Chtěl bych upozornit diskutující kteří projevují své znalosti jako koza o petrželí, že sem patří nejen pojištění pro případ úmrtí, ale i veškeré úrazové pojistky včetně možných trvalých nasledku, vážne nemoci, hospitalizace v nemocnici, pracovní neschopnost a další oblasti.


Avatar uživatele
Zlatý

Měl jsem kapitálové životní pojištění (tak se to asi jmenovalo) s tím, že v případě smrti nebo dožití se tuším 65 let by příbuzným vyplatili pojistnou částku nebo mně uspořenou sumu. To bylo v době, kdy jsem byl svobodný a měl jsem pár peněz navíc a nechtělo se mi jen vymýšlet za co je utratit nebo je nechat ležet na účtě.
Pojistné je trochu vyšší, protože pojištění má tu "spořící" složku.
Jakmile jsem se oženil a začali jsme budovat dům, tohle jsem zrušil a nechal si vyplatit úspory. Založil jsem prosté životní pojištění tuším na smrt a invaliditu, tak aby rodina lépe zvládla hypotéku, kdybych já natáhl brka. Pak přišlo dědictví a investovali jsme do nemovitosti, kterou můžeme v případě náhlého výpadku příjmu docela rychle a dobře prodat, tudíž jsem zrušil i to druhé pojištění, protože tou nemovitostí jsme pojištění všichni a "zadarmo".

Toť moje zkušenosti, dle vývoje mojí životní situace. Pokud jsem udělal někde chybu v pojišťováckých termínech, omlouvám se, nejsem finanční poradce.


Avatar uživatele
Zlatý

Před uzavřením takové smlouvy doporučuji shlédnout představení Obchodník s deštěm. Plnění pojišťovny je téměř vždy důsledkem chyby v pojistných výlukách. Není potřeba se o tom přesvědčovat vlastními penězi.


Avatar uživatele
Zlatý

Základná skúsenosť - 5 bodov o poistení:
1 - Životná poisťovňa sa vždy postará, aby netratila zisk z vašej poistky.
2 - Vaše platby sú využívané v prvom rade pre komerčné ciele poisťovne
3 - Životná poistka pre prípad vášho nečakaného úmrtia je zakladaná v teoretický prospech vašich nasledovníkov. Vy z tých peňazí nič neuvidíte, neužijete si z nich.
4 - Vy platíte celý život udržiavací poplatok a po vašej smrti časť z toho už zaplateného sa dostane osobám určených v vašej životnej poistke.
5 - Poisťovni ide v prvom rade o vlastný zisk...

Pre kritikov: Pozor, nepíšem o poistke voči chorobám, úrazom, strate zamestnania a podobne. Píšem konkrétne o životnej poistke pre prípad nečakaného úmrtia (následkom úrazu, zabitia a podobne)


Avatar uživatele
Bronzový

To je na diskuzi.
Hlavní je vědět koho chceš a jak hodně zajistit.
Poradce je dobrý. ALE určitě ne každý. Některým jde pouze o provizi, jiným o spokojenost klienta.
Na pobočce jim také moc o klienty nejde.
Mohu doporučit ve východ.čechách.


Avatar uživatele
Bronzový

Dávám laik Klumprtovi, ale to jde jen pokud máte nějaký peníz navíc. Někde v bibli píšou:"Pouštěj svůj chléb po vodě, v nouzi ti pak též připlave." nebo tak nějak. Charitativní činnost je sice výborná pro samotáře, určitě rozumnější než pojistka, ale když na vás je závislých víc lidí, je to složitější.
Teoreticky je různé pojištění jako takové spravedlivé a čestné, pokud by "teoreticky" pojištovny a pojištováci usilovali o bezpečí klientů, a nechtěli žít na vyšší noze než klienti
>Životní pojištění jsou peníze, které člověk dostane, když přežije smrt.
>„Životní pojistka je neocenitelná,” pochvaluje si děda Karel, „stačí párkrát umřít a je z vás milionář!”
>Aký je rozdiel medzi anglickou a sicílskou poisťovňou?
V anglickej poisťovni vám na základe štatistík povedia, koľko ľudí zomrie. V sicílskej vám povedia aj ich mená.


Avatar uživatele
Registrovaný

Určitě bych si taky nechal pomoci v případě že se jedná o životko ale dobře vybírejte. Je v něm opravdu hodně nástrah na kterých pak vyhoříte a nemáte nic. Já mám zkušenost s panem Weissem z partners, který mi pomohl s více produkty ale jak říkám dejte nejlépe na doporučení někoho at máte jistotu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Winterman

Díky moc za vaše všechny zprávy. Ani jsem nečekal že se vás tolik ozve a dá mi nějaké rady. Nicméně v posledních pár dnech přemýšlím, že asi sám kontaktuji jednoho pána z partners na kterého jsem dostal tip a pozeptám se. Nic za to nedám, tak chci vědět co mi poví a podle toho se rozhodnu.

Avatar uživatele
Bronzový

Arne1

Nejsi z Brna nebo okolí ? Partners jsou něco na způsob konkurence.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 998
Zlatý ivzez 486
Zlatý mosoj 484
Zlatý Hlada 317
Zlatý gecco 271
Zlatý annas 227
Zlatý Kepler 217
Zlatý led 201
Zlatý standa 201
Zlatý hanulka11 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.