pizlicka

zivotní pojisteni u CSOB

pokud mam uzavrene zivotni pojisteni spektrum od CSOB pojistovny 24.9.2008 do dnešního dne,kdyz jej nyní vypovim,kolik dostanu penez zpet?mesicne jsem platila 606kc.

Odpovědi
petrv_cz

dobrý den, záleží na tom, jaký typ pojištění máte uzavřený. pokud by to bylo pouze rizikové, pak nic. pokud jde o nějaký typ pojištění s tzv. spořící nebo investiční složkou, pak něco ano. od toho, co jste do pojišťovny celkem k dnešku naposílala si odpočítejte platby za první dva roky (to je provize za uzavření „pojistky“) cca 15.000 a dále to co je placeno za vlastní pojistku (pokud to je vůbec ve smlouvě uvedeno…). no a zbytek bych vynásobil krát 0,7, to by snad mohlo na účtu být…
smutná statistika, že :(

Arne1

Především si ujasněte, proč to chcete vypovědět. Jestli proto, že vám nějaký „kamarád“ řekl že pojištění je blbost, že peníze je lepší prochlastat, tak vás lituju. V pojistné smlouvě máte zcela určitě napsáno, na jaká rizika to pojištění je. Určitě to má i rizikovou složku, například na zlomenou nohu, na pobyt v nemocnici a podobně. To, že se vám dosud nic nestalo, to vůbec neznamená že se vám něco nestane zítra. A pokud už pro vás nějaké riziko nemá význam a jiné byste potřebovala, tak je mnohem výhodnější tu smlovu změnit / opravit než zrušit !! Zrušení je prostě vždy prodělečné a pokud nejste v zoufalé životní situaci (něco jako bezdomovec) tak je to opravdu blbost.