elkon

Žádný názor, nevyhledávám podobné „hračky“. Nezajímá mě to.

aliendrone

Ptáš se na 2 věci naráz.

  1. magnetická rezonance – pokročilá neinvazivní diagnostika (scan), i samotné vyšetření není laciné, cena přístroje astronomická (jako vše, když je to „pro lékařské účely“ – násobně navýšená)
  2. udělátko z odkazu – obdoba přístroje prodávaného na počátcích TV shoppingu u nás, v první polovině devadesátek. Tzv. „Středa laser“ (dle údajného doktora Středy, který ho navrhl a prodával [spolu s ním mraky dalších hovadin]). Mělo to „léčit pupínky“ (beďary apod.) a prodávalo se sto za cca třetinu-čtvrtinu tehdejší průměrné mzdy. Vypadalo to jako dnešní laserové ukazovátko (a v podstatě to také byla jeho nedokonalá verze).

Shodou okolností se mi jeden exemplář po letech dostal do rukou a protože jsem zvědavec, nedalo mi to, abych ho neprozkoumal. Byla to obyčeJná laserová dioda (červený laser – cena červené laserové LED diody zlidověla). K tomu dramatická masírka TV shoppingu a „zázrak byl na světě“, no NEKUP TO, když v tom bylo TEHDY kouzelné slovo LASER. 😉

Za sebe tě mohu upozornit, že při MRI jsou absolutně nezbytná nesmírně intenzivní magnetická pole (nikde jinde jsi něco takového nepotkal, pokud nemakáš v CERNu apod.), odkazované šidítko se sichr nezmůže ani na tisícinu potřebné.
Prostě to KUP, nemudruj a BUDEŠ MÍT RADOST. Jsem si dost jistý, že to neškodí (stejně jako kdysi „Středa laser“), ale to je asi tak vše co k tomu dodat. 🙂

zjentek

Díky, aliene! 🙋‍♂️