Rokio

Jaké mám vzdělání, když jsem úspěšně absolvoval tyto školy?

  1. škola – mateřská škola pro lidi s mentálním postižením
  2. škola – základní škola zaměřená na dyslektiky
  3. škola – státní střední odborná škola s výukou dvou cizích jazyků – obor Obchodní akademie

Nejlepší odpověď
annas

Mateřská a základní škola se nepočítá, pokud pokračujete na střední škole.

Nemohu odpovědět, protože nepíšete o maturitní zkoušce.

  1. Pokud jste ji úspěšně složil, pak máte střední odborné vzdělání s maturitou.
  2. Pokud jste maturitní zkoušku nesložil, tak máte jen základní vzdělání.

Cizí jazyky se běžně učí, ale pokud škola nemá právo uznat státní zkoušky z jazyků, tak máte jen školskou znalost.
--

Kelt nemá pravdu tvrzením : „Jinak (máš) učňák bez maturity“ .

Rokio nenavštěvoval „učňák“, ale obchodní akademii. Ta nabízí středoškolské odborné vzdělání zakončené maturitní zkouškou, nenabízí žádný učňovský obor..

Od roku 2015 dochází k nové klasifikaci vzdělání podle EU – pojem ÚSO není oficiální

„Střední vzdělání s maturitní zkouškou odborné – délka studia 4 roky“

"Střední vzdělání s výučním listem – délka studia 3 roky

http://www.nuv­.cz/vystupy/no­va-klasifikace-vzdelani-v-europassu

Další odpovědi
autacek

Pokud jsi byl střední školu schopen dokončit, pravděpodobně tě dokázali naučit alespoň takové základní gramotnosti, abys byl spraven o tom, jakého jsi dosáhl vzdělání.

Edison

Střednímu odbornému s maturitou se říká úplné střední odborné (ÚSO). Vyučení se říká střední odborné (SO). Střednímu s maturitou bez zaměření (zpravidla gymnazisti) mají úplné střední (ÚS). Pokud je odborná škola zakončována maturitou, tak pokud ji žák nesloží, nemá ani ono SO, má tedy jen základní (Zákl.)

Dochy

dokončený obor s maturitou „střední úplné“
dokončený obor bez maturity „střední“
nedokončený „základní“

Zapomněls napsat zda jsi dělal autoškolu 😉

Kelt

Začal to jeden a musí se přidat další. Na stejné téma. Když máš maturitu, tak máš středoškolské vzdělání. Jinak učňák bez maturity. A záleží i na tom, na jaké úrovni umíš ty dva jazyky. Třeba máš státní jazykové zkoušky- to tady neuvádíš.

hapiky

A nechybí tam ještě taneční škola?

annas

Edisone a Dochy,

jak jsem napsala,. změnila se od roku 2015 terminologie. Ze zákony zmizely pojmy USO, USV a SO. – ty jsou neoficiální.

Rokio

annas: Maturitu mám. Měl jsem na ní trojky a jednu dvojku.

annas

Já jsem si to myslela, ale v otázce jste to neuvedl.

Takže jsem napsala, pokud máte maturitu. Pak je to v pořádku.