bolak

Jaké mám možnosti pro přístup do počítače přes smartphone?

Kdybych byl dejme tomu 100km od svého bydliště, přiojen smarphonem přes wifi a potřeboval bych něco co mám uložené doma na PC, který je zaplý a taktéž připojený k internetu, je nějaký způsob jak se na něj připojit a otevřít si txt uložený ve složce na disku přes smartphone, abych se k té informaci (například telefon na někoho) dostal?

Nejlepší odpověď
Tw!st

já používám Team Viewer

Další odpovědi
Dochy

Potřebuješ:
Na počítači mít veřejnou IP adresu (kterou znáš, často bývají dynamicky přidělované a pokud se Ti nepodaří zjistit jakou tvůj počítač zrovna obdržel, seš v háji) – lze obejít některými prostředky (např. tuším dyndns)
Na počítači mít nějakou službu sdílení souborů, která je po internetu přístupná. Komunikace klasického sdílení souborů ve windows zpravidla skrz internet neprojde. Možný je třeba historický FTP server (musíš jej mít nakonfigurován tak aby Ti zpřístupnil požadované soubory, bacha na bezpečí)

Na svůj domací server mám přístup telnetem a to mi dovoluje v případě potřeby i na dálku nainstalovat službu jakou potřebuju.