michaelaf

Co znamená na telefonu pripojení k síti UMTS, EDGE a HSDPA?

Nejlepší odpověď
1popelka1

UMTS – Universal Mobile Telecommunication System (univerzální mobilní telekomunikační systém)- je 3G systém standardu mobilních telefonů. Systém služeb mobilní sítě 3. generace, přinášející mj. rychlé datové služby nebo videohovory

EDGE – Enhanced Data rates for Global Evolution, někdy také jako Enhanced Data rates for GSM Evolution (EDGE) je dalším vývojovým stupněm v technologii GSM po zavedení datových přenosů pomocí GPRS.

High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) je protokol mobilní telefonie označovaný také jako technologie 3,5G – tříapůltá generace.

Podrobně např. na wikipedii. Např. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/HSDPA

Další odpovědi
panenka

UMTS: Universal Mobile Telecommunications System -je 3G systém standardu mobilních telefonů vyžívající standardně frekvenční spektrum od 1885 MHz do 2025 MHz nebo od 2110 MHz do 2200 MHz.UMTS: Universal Mobile Telecommunications System -je 3G systém standardu mobilních telefonů vyžívající standardně frekvenční spektrum od 1885 MHz do 2025 MHz nebo od 2110 MHz do 2200 MHz. Jeden kanál má přesně definovanou šířku 5 MHz. UMTS byl koncipován jako nástupník systému GSM. Označení pro mobilní sítě 3. generace umožňující vysokorychlostní přenos dat a nové multimediální funkce, například videohovory. Maximální rychlost je 384 kbps. UMTS používá pro přístup W-CDMA (Wideband Code Division Multiple Access) a je standardizován organizací 3GPP a je evropským standardem, který splňuje požadavky ITU IMT-2000 pro mobilní buňkové sítě třetí generace. Mnohonásobný přístup pomocí W-CDMA u UMTS může být dále kombinován s TDMA (Time Division Multiple Access) a FDMA (Frequency Division Multiple Access

http://clanky­.katalogmobilu­.cz/slovnik-pojmu-mobilni-telefony/1327-co-je-to-umts/
EDGE je vysokorychlostní připojení, tato technologie má silnou výhodu ve své rychlosti přenosu dat, která se pohybuje okolo 150 – 220 kbit/s. S EDGE můžete pohodlně sledovat video na internetu, stahovat velké soubory či jen tak pohodlně serfovat po internetu. EDGE je veskutečnosti dalším vývojovým krokem GPRS. Technologie je také schopna přepínat v případě nutnosti na GPRS. V praxi to znamená, pokud jste připojení na internet a přejdete do oblasti kde EDGE není k dispozici, telefon automaticky přepne na GPRS (také naopak), a to bez jakéhokoliv vnějšího projevu, takže uživatele to nijak nevyruší. EDGE je několikrát rychlejší než technologie GPRS.
http://www.levne-mobilni-telefony.cz/slov­nik/edge
http://www.zkrat­ky.cz/EDGE/5406

HSDPA: High-Speed Downlink Packet Access – technologie v sítích 3.generace, která zrychluje tok dat směrem k uživateli (až 14,4 Mbit/s) a zkracuje reakce.HSDPA: High-Speed Downlink Packet Access – technologie v sítích 3.generace, která zrychluje tok dat směrem k uživateli (až 14,4 Mbit/s) a zkracuje reakce. 1.generace této služby spouštěná též v ČR nabízí download až 1,8 Mbit/s.HSDPA je protokol mobilní telefonie označovaný také jako technologie 3,5G – tříapůltá generace. Objevil se v 5. vydání standardu UMTS. HSDPA je dostupné jak pro UMTS FDD tak pro UMTS TDD. HSDPA zvyšuje podstatně přenosovou rychlost pro downlink. Rychlost UMTS Release 99 (Release 3) je pouze 384 kbit/s.

HSDPA je založeno na několika inovacích architektury sítě, díky nimž se dosahuje nižšího zpoždění, rychlejších reakcí na změnu kvality kanálu a zpracování H-ARQ, tedy Hybrid automatic repeat request, hybridního automatického požadavku na opakování přenosu.

Další změny jsou provedeny přímo na radiové části sítě, tedy na RNC (Radio Network Controler) a Node B (základnová stanice). Hlavní změnou, která přispívá ke zrychlení toku dat a odstranění zpoždění a rozptylu, je přesunutí některých úkolů ze samotného RNC na Node B. Základnové stanice se nyní namísto RNC starají o plánování a řízení přímo na Vrstvě 1, většina funkcí MAC důležitých právě pro zpoždění a rozptyl dat je z RNC ve 5. vydání přesunuta na NodeB. Díky tomu data urazí kratší trasu před tím, než se dekódují a třeba se zjistí, že něco není s nimi v pořádku a že je potřeba poslat je znovu. Snižují se tím nároky na dobu jejich přenosu, ale i na RNC, naopak je potřeba výkonnější hardware NodeB. MAC (Medium Access Control, Řízení přístupu k médiu) se v Release 5 nově nazývá MAC-HS, čímž dává tato funkce najevo, že je dislokována na NodeB.

http://clanky­.katalogmobilu­.cz/slovnik-pojmu-mobilni-telefony/1329-co-je-to-hsdpa/