Pavla B

jaké mám možnosti

Mám schválenou insolvenci,exekucí zablokovaný majetek,který bych chtěla porodat a uhradit tím insolvenci.Exekuci nemůžu uhradit,protože bych tím porušila insolvenční zákon,protože exekutor se do insolvence nepřihlásil.Podle insolvenčního zákona mají přednost přihlášené pohledávky.Exekutor mi sice majetek nemůže prodat,ale nemůžu ho prodat ani já,abych tím zaplatila své dluhy.Tím,že se exekutor nepřihlásil do insolvence mi toto znemožnil.
Doplňuji:
Nevím proč se exekutor nepřihlásil,nemám žádného ručitele,je to dluh 380Kč za nezaplacenou úrazovou upomínku.Pojišťovna už to nevymáhá jenom exekutor chce své exekutorské poplatky.Insol­venční správce mi tvrdí že nemůže zařídit odblokování.

Nejlepší odpověď
ivzez

Obraťte se na insolvenčního správce
a dohodněte se s ním o dalším postupu.

Podle mne by měl exekutor majetek odblokovat,
ale ani pak s ním bez dohody se správcem nemanipulujte
(neprodávejte jej bez předchozího schválení správcem).

Proč se exekutor nepřihlásil?
Přihlásil se věřitel, jehož pohledávku exekutor vymáhá?

Možná se chce exekutor „hojit“ na ručiteli
(až po ukončení oddlužení).
Doplňuji:
Majetek by měl prodat insolvenční správce, nikoliv Vy.

Další odpovědi
anonym

Při každé položené otázce se objeví další informace. Už je tu pět dotazů. Nebylo by na čase sebrat se, posbírat podklady a jít na radu za advokátem?
Exekutor není povinen se dlužníkům zpovídat z jakého důvodu co udělal nebo neudělal. Tím, že vám obstavil zděděný majetek, určitě něco sledoval. Ujasněte si, zda Vám stojí za to zabránit větší škodě, než jakou Vám způsobilo nezaplacení zanedbatelné částky. Je to sice paradoxní situace, ale vypadá to talk, že Vás bude 3890,– Kč stát 200000 Kč. Místo abyste vypisovala dotazy zde, hledejte řešení tam, kde Vám mohou účinně pomoci, t.j exekutor a advokát, který by byl ochoten se Vašeho případu ujmout.
Doplňuji:
Omlouvám se, ale 380,– Kč. Klávesnice mi dává zabrat.

anonym

Kvůli 380 Kč se nepodává žádost o osobní bankrot ( „insolvence“).

arygnoc

existuje finta:

zrušte účet.

podľa zmluvy s bankou o nejaké peniaze prídete, ale budete ich mať keš.
keď vám banka povie, že to nejde, opýtajte sa:
„Kde je to napísané? V zmluve nič také nie je, Budem vás žalovať.“

Čiste teoreticky by to mohlo fungovať.

Ale popravde – najlepšia rada je od právnika.