yerboi

Jakou lyriku či epiku psal Antoine de Saint-Exupéry?

Vím, že Malý princ je epika, ale jsou nějáké další? Je Noční let lyrické dílo?

dekuji

Odpovědi
Emefej

Opravdu ti Noční let připadá jako lyrické dílo? Že tys to nečetl?

da ny

„…Velmi známá je jeho básnická pohádka Malý princ….“
http://ld.joha­nesville.net/sa­intexupery
„…Jeho dílo bylo často kriticky napadáno, protože kromě Malého prince, nelze jeho knihy nikam pevně zařadit.“
https://www.ci­tarny.cz/auto­ri-knihy/spisovatele-ve-svete/saint-exupery-antoine-de
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Antoine_de_Sa­int-Exup%C3%A9ry

yerboi

Ne, nečetl.. Nemůžu najít nějáké knížky epické a lyrické od něj. Asi byl Anton one hit wonder s Malým princem..

yerboi

Píšu totiž čtenářák a musím by default napsat nějáké epiky a lyriky, ale fakt si nejsem jistý u lyriky jelikož u epiky mám napsaný toho Malého prince jenom…

Pepa25

Doporučuju ve „čtenářáku“ nepoužívat výrazy jako „by default“ 😉 Jde to říct i česky …

yerboi

Váš komentář je úplně zbytečný. Proč jsem ho vůbec četl?

Emefej

Nečti komentáře, přečti si Exupéryho.

da ny

U epiky bych napsala autorovy romány…

da ny

„Mezi epické žánry patří například román, novela, povídka, epos, pohádka, ale také epická poezie nebo anekdota a další. Pod epiku se řadí velké množství žánrů a neustále vznikají nové, v současnosti se jedná o nejoblíbenější literární druh.[5] Existují rovněž žánry lyrickoepické, na pomezí dvou literárních druhů. Patří mezi ně například balada, romance nebo idyla.“

yerboi

Máte pravdu, udělám to tak. Děkuji