replicator

Jaké/které life-hacky použivala Kleopatra?

Kleopatra používala mnoho věcí pro zpestření života.
Jaké její life-hacky znáte?

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda se moderní pojem zrovna hodí do doby starověku.

„Nebyla to jen její krása, ale i duševní schopnosti a diplomatická obratnost, co vyneslo Kleopatru až na samý vrchol. Jediná ze všech ptolemaiovských vladařů například ovládala egyptský jazyk. Byla v pravou chvíli svůdnou ženou, aby se v minutě proměnila ve tvrdého státníka, zastupujícího a prosazujícího zájmy Egypta“

Kleopatra hovořila 12 jazky,, šlo u ni propojení smyslnosti a inteligence – důvod jejích obrovských úspěchů a vlivu na muže.

Byla krásná, chytrá a hrdá, přitažlivá, stala se pro mnohé národy porobené Římem symbolem boje za národní svobodu.

Kleopatra byla obklopena nejen skvělými učiteli, ale rovněž těmi nejlepšími „vizážisty“, a je znám i její velký zájem o magii. Lidé, kteří se starali o zdraví její pleti i ducha, jí byli hluboce oddáni. Byla milována tak upřímně, že někteří z jejích blízkých v den její smrti odešli s ní. Hodně velký důraz kladla královna na koupele a péči o vlasy.

Využívala – koupel pro přitažlivost, pro vláčnou pleť, masku na vlasy, masku na obličej a různé prostředky na zkrášlení. – postupy po rozklioknutí.

Bylo by toho samozřejmě mnohem víc, ale zřejmě všechny informace nejsou dostupné.

Určitě její triky pro krásu se dají použít i dnes.

Podle http://zena-in.cz/clanek/kle­opatra-chytra-a-pritazliva-jak-to-delala

Další odpovědi
marci1

Egyptská královna Kleopatra je známá jako nejkrásnější žena v dějinách lidstva. Lidé už po staletí obdivují její krásu, vzhled, tělo. Jak je možné, že žena, která žila v dobách, kdy žádná kosmetika ve skutečnosti neexistovala, zaujala tolik mužů? Kleopatra totiž měla několik úžasných kosmetických triků, které používala. Její pleť byla hladká, protože si dopřávala lázeň v mléce a medu, a historické knihy říkají, že oslnivě voněla po růžích.
Jedno z jejích nejslavnějších tajemství krásy bylo, že spala se zlatou maskou na tváři. Je jasné, že tohle si mnoho žen dopřát nemůže, ale Kleopatra používala i kosmetické triky, které jsou cenově dostupné. Vyzkoušejte je a získejte královský vzhled. 🙂
Podrobněji v odkazu: http://zeny.i­prima.cz/moda-krasa/10x-tajemstvi-krasy-kralovny-kleopatry-mleko-med-sul-ci-ocet?kap=1#kap-top

ivzez

Kleopatra byla nejen krásná, ale i chytrá žena.
Žádné „life-hacky“ ani jiné podobné nesmysly nepoužívala.