FlAsh_7

Jaké kroky mohu udělat, aby mě okolí považovalo za inteligentního a intelektuálnějšho?

Nejlepší odpověď
annas

Určítě víte, že existuje několik druhů inteligence, jsou někde v archivu,
ale vkládám nový odkaz.

https://www.men­tem.cz/blog/8-druhu-inteligence/

Třeba nám uživatelům byste ukázal, že si zvyšujete svou „vědomostní“ inteligenci, tím, že nad svými běžnými dotazy budete přemýšlet a najdete si sám vhodnou odpověď.

Vždyť na převážnou většinou svých otázek, které se dost často opakují, si můžete odpověď občas vyhledat sám, nebo v učebnici či jiné knize., tedy i v literatuře. Čtěte knihy… Diskutujte s kamarády … Nenapadá vás, že se dá žít i bez internetu?

Protože jsem vám už několikrát v tomto směru odpovídala, vkládám další odkaz, rouzšíříte si vědomosti, to patří i ke zvyšování inteligence.

https://www.stu­dentmag.cz/li­jak-si-zvysit-iq-8-chytrych-tipu-jak-byt-naoko-inteligentnejsi/

Autor, profesor James Flynn jako jednu z radu uvádí:

" Dejte sbohem všem zkratkám, mobilu a počítači!

„Naprostá většina z nás je hrdá na to, že žije svůj život v multitaskingu – stíhá více věcí naráz. A právě přijímání velkého množství informací z různých elektronických zdrojů může za to, že se nedokážeme soustředit ani na jeden z nich. To má nepříjemný dopad na naši krátkodobou paměť a na schopnost flexibility při řešení nových problémů.“

https://www.stu­dentmag.cz/li­jak-si-zvysit-iq-8-chytrych-tipu-jak-byt-naoko-inteligentnejsi/

Další odpovědi
aliendrone

Easy, stačí jen myslet (a myšlení procvičovat) + vzdělávat se. Nic na tom není, věř mi. Jsi na samém začátku, to je zřejmé. První pokrok bude, až si uvědomíš fakt, že např. MNOHEM LEPŠÍ je BÝT inteligentní, než být za inteligentního pouze považován. ;) :D :D

led

Netrápte sa, nech urobíte čokoľvek, tí druhí si aj tak budú myslieť svoje.
Dôležitejšie, než sa spoliehať na názor iných, je žiť ako človek v rozsahu svojej vlastnej inteligencie.
Nie každý inteligentný človek je aj intelektuál a mnohý intelektuál neprekročí výšku vlastnej inteligencie.

„Intelektuál je jedinec, ktorého činnosť je predovšetkým duševná a nie manuálna, teda učiteľ, výskumný pracovník, inžinier, riaditeľ podniku, úradník atď. V špecifickom zmysle tu ide o osobnosť, ktorá plní významnú úlohu pri vytváraní kultúry a ideológie, v politických a spoločenských debatách.“ https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Intelektu%C3%A1l

elkon

Nechovat se jako pako. Někdo na to ale nemá, aniž by to tušil. Intelekt je vrozený.

Vojta24

To je snadné, méně piš, a začni mnohem víc číst. Teprve až budeš mít načteno dost, vracej se pomalu k psaní, které se tím stane pro ostatní mnohem zajímavější a podnětnější, než když teď vlastně vůbec nemáš co zajímavého říct.

Kelt

Nic ve zlém, ale uvědom si, že jsi jedinečný člověk, tak se nesrovnávej s ostatními. Možná jsi dobrý sportovec, nebo umíš vařit, prostě okolí tě bere takového , jaký jsi. Tak máš dvě možnosti, buď změníš okolí, které přijímá, jen určité lidi a nebo změníš sebe, aby tě okolí přijalo. Jistě uznáš, že člověk s nedokončeným základním vzděláním si mezi univerzitními profesory bude připadat nesvůj.

nyjono

Pokud chceš, aby tě okolí za inteligentního a intelektuálnějšího považovalo, je to běh na krátkou trať. Stejně pozná, že takový nejsi.
Pokud se takovým nestaneš.