Jaké jsoz výhody malochovu a jaké jsou výhody velkochovu?

Nejlepší odpověď
anonym

Jak u čeho. Malochov u některých domácích zvířat je řízen často laicky s mnoha chybami vinou zastaralých názorů nebo nedostatku času (jako vedlejší činnosti) i financí na cokoliv ( zastaralá mechanizace, krmení, vitamíny,nevy­hovující hygiena chovu atd.) U velkochovu naopak může chybět empatie s chovanými zvířaty, která mohou být pokládána za „výrobní prostředek“, což se vinou psychického strádání (které často hraničí s týráním zvířat) může projevit na finálním produktu.
V podstatě jde o rozdílný podíl lidské činnosti, jen jde o to, co je vlastně pro zvířata lepší.

Další odpovědi
anonym

Malochov je většinou o koníčku, který ale přináší nějaký zisky (nesmí se do toho počítat čas strávený vlastní prací).Mohu to uvést na svém příkladě.Dříve jsem měl okolo 100 králíků.Trávil jsem okolo nich dost času, ale bral jsem to jako odpočinek po práci, kde mě nikdo nehoní, nekontroluje a mohu si ke králíkům kdy JÁ chci a ne když mě někdo poručí (kolikrát přijela návštěva a i ona mi pomohla s krmením, či jinou prací, protože pro ni to zase byla jiná činnost, kterou ještě neznala).
Ve vesnici o několik kilometrů dále měli velkochov králíků (asi 7–8000), a ten pán se nezastavil vůbec.Stále musel kolem toho něco řešit (sice měl krmení automatizované, ale jednou nešla voda, podruhé zase dopravník s granulemi atd.)Já jsem to měl přilepšení ke svému příjmu (prodával jsem je) a měl jsem to i na svou spotřebu, on stále počítal kolik jich musí prodat, aby ho to uživilo a do domácnosti nedal nic, protože z toho už neměl příjem na další rozvíjení činnosti.
Takže malochov = koníček na zrelaxování (ale nesmí se počítat čas strávený kolem toho), velkochov = zisk, ale zase za cenu větších nervů a více práce.

huxa

malochov-nepotřebuješ tolik lidí a zvládáš práci většinou sám+nepotřebuješ moc prostoru, budovy a stroje.
velkochov-menší náklady, více strojově zařízené

kablik

http://www.vi­deoworldonline­.eu/video/RV-rO2-Rwz4/tovarna-na-kurata.html doporučuji shlédnout jako příklad, zda malo nebo velkochov…

anonym

Já tohle dost znám. Dělala jsem kdysi reportáž z drůbeřářských hal a „chytala“ kuřata. Znám jak se s nimi zachází během výkrmu, vyskladňování a porážky. Ale také bohužel znám i otřesné podmínky chovu „na dvoře“. Vždycky je to o lidech a jejich přístupu.