Marta077

Jaké jsou základy podnikání při rozjezdu sociální sítě?

Mám nápad na jednu sociální síť (která se odlišuje)

Co je potřeba při podnikání sociálních sítí?

  • Myslím jaká živnost
  • Jak se odvádí daně a kdy
  • Jaká práva jsou při podnikání sociální sítě (ochrana údajů)
  • Musím odvádět daně, když nemám příjem nebo mám malý?
  • Odvádí se sociální, když to není povinné, a musí, když podnikám?
  • Uvedl jsem vše při podnikání této činnosti nebo jsem něco zapomněla?

Nejlepší odpověď
Hlada

Podnikání je samostatná činnost – je to osoba samostatně výdělečně činná.
Pokud se ptáš takto, měla bys zvážit, zda je pro tebe podnikání vhodné. Seznam se samostatně se základními pravidly daňové evidence, placení daní, pojistného, podávání přiznání a přehledů pojišťovnám. Kdybys zjistila, že ti samostatná práce nejde, tak se do podnikání raději nepouštěj.

Další odpovědi
Drap

Živnost volná. V současné době je jen jedna a pod ní můžeš po nahlášení dělat všechny volné živnosti. Možná by se to vešlo do volné živnosti 56. Jinak bez problému ti poradí na živnostenském úřadě, pod kterou kategorii to bude spadat. Jinak je vše jako u každého jiného podnikání. Ptáš se na základní věci. S takovýmito vědomostmi, raději nepodnikej. Možná by bylo dobré pročíst si související předpisy

Klaproth

Viděl bych to na kombinaci 56 a 66.

Kazatel

  1. řiď se tím co radí Hlada
  2. už máš jasno, odkud a jak dosáhneš příjmy?
  3. napadlo tě seznámit se třeba i s jinými předpisy, jako třeba jak nakládat s osobními údaji, co je pro to třeba splnit, a tak?