janani

jaké jsou výhody čipování psů? Je vhodné očipovat malé plemeno? (tibeťáčka)

Nejlepší odpověď
Drap

Výhody jsou takové, že psa lze následně přesně identifikovat. Například při ztrátě nebo při zatoulání. Pokud se najde takový pes, třeba na druhém konci republiky, není problém dohledat majitele. Velikost plemene při čipování není důležitá.

Další odpovědi
www

Největší výhodou je, že při cestě do zahraničí se psem už nemusíš čipování obstarávat (je povinné).
Doplňuji:
Po očipování nezapomeň vložit kód do databáze, ne všichni veterináři to dělají!

cochee

No například v našem městě má očipování psa tu výhodu, že majitel nedostane pokutu za to, že je jeho pes neočipovaný 🙂 (jj, čipování máme od loňska povinné, samozřejmě s výjimkami)