Leonidas

Jaké jsou vaše odpovědi na pár otázek ohledně vyšetření u doktora?

  1. Pokud bych chtěl jít na rengen hrudníku, proplácí to pojištovna ? nebo bych musel mít od obvodního nějaké doporučení
  2. Obvodní lékař dělá při preventivní prohlídce stomatologickou prohlídku ?což je kontrola dutiny ústní (jazyk, hrdlo), nebo musím na stoma.kontrolu k zubnímu??
  3. Je preventivní kontrola u zubního zdarma jako u obvodního a jak často jí mohu využit zdarma?
  4. Chci jít na preventivní prohlídku a nevím co čekat od kontroly varlat, kontrolu varlat kontroluje obvodní doktor na preventivce nebo urolog u kterého se musím objednat, nebo mě k němu doporučí obvoďák nebo lze bez objednání?

5.při preventivní kontrole se prý kontroluje i konečník a přes konečník velikost prostaty? to nějak nechápu

6. platí se kontrola u kožního? nebo musím mít doporučení od obvodního

děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
mosoj

  1. RTG jedině na doporučení lékaře.
  2. Praktický lékař stomatologickou prohlídku nedělá.
  3. U zubního je prevence 2× za rok. Hradí pojišťovna.
  4. Na preventivní prohlídce ti nikdo varlata prohlížet nebude. Pokud máš potíže řekni to a obvoďák tě někam pošle.
  5. Tak jako ženské chodí na gyndu, muži mají chodit k urologovi. Obvoďák ti nic do konečníku strkat nebude, ani teploměr. Ano zbytnění prostaty se kontroluje prstem přes konečník.
  6. Pokud máš potíže, klidně se na kožní objednej. Nic platit nebudeš. Pokud žádné potíže nemáš, není důvod chodit na kožní a kožař tě vyhodí.

Další odpovědi
Drap

Zajdi si ke svému praktickému lékaři, ten tě prohlédne, prolistuje tvoji dokumentaci a vše další ti řekne. Pokud potřebuješ rentgen hrudníku, pošle tě na rentgen hrudníku. Nikdo ti pro nic za nic, jen na tvoje přání rentgen dělat nebude. Pokud budou třeba další vyšetření pošle tě i na ně. Preventivní prohlídku hradí pojišťovna.

Leonidas

Velmi chabě stručné ale z části odpovězeno, děkuji.
počkám jestli mi odpoví někdo ještě víc chaběji 😉