dust8

Jaké jsou standardní velikosti biopopelnic? Existují nějaké edice dle velikosti?

Poslední dobou nám biopopelnice přetéká. Chtělo by to větší, ale nikde jsem na popelnici nenašel název, takže nevím o jakou konkrétní jde. Měla by to být nějaká standartní velikost, která však nedostačuje. Dělají se i větší? Hlavně, aby to mělo nahoře dvě držadla a mělo to ve spodku dvě kolečka?

Nejlepší odpověď
cochee

Hlavně byste asi měli komunikovat s tím, kdo se stará o odvoz. Jednak vám takovou popelnici nabídne (nebo nenabídne) on a to zejména proto, že má k dispozici vozy na odvoz s příslušnou technikou. Co na tom, že byste si sami koupili větší biopopelák, když by ji odvozce odpadu nebyl schopný pověsit na vůz a vyprázdnit? A druhak je docela možné, že by odmítl i zlikvidovat bioodpad ze stejného typu popelnice, jaká je u vás používaná, kterou byste si ale pořídili soukromě.

Další odpovědi
Edison

https://www.go­ogle.com/sear­ch?newwindow=1&rls=%7­Bmoz%3Adistri­butionID%7D%3A%7B­moz%3Alocale%7D%3A%7Bm­oz%3Aofficial%7D&tbm=is­ch&sa=1&ei=9KdXXcGxDc­rUkwWuv424BA&q=­popelnice+bio&oq=po­pelnice+bio&gs_l=im­g.3..0i8i30l3j0i­24l4.20383.21621­..22104...0.0­..0.94.321.4.­.....0....1..gws-wiz-img.......0i67j0­.o1d3jyP__Sg&ved=0a­hUKEwjB-5i0rInkAhVK6qQKHa5fA0­cQ4dUDCAY&uac­t=5

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?newwindow=1&rls=%7­Bmoz%3Adistri­butionID%7D%3A%7B­moz%3Alocale%7D%3A%7Bm­oz%3Aofficial%7D&tbm=is­ch&sa=1&ei=9KdXXcGxDc­rUkwWuv424BA&q=­popelnice+bio&oq=po­pelnice+bio&gs_l=im­g.3..0i8i30l3j0i­24l4.20383.21621­..22104...0.0­..0.94.321.4.­.....0....1..gws-wiz-img.......0i67j0­.o1d3jyP__Sg&ved=0a­hUKEwjB-5i0rInkAhVK6qQKHa5fA0­cQ4dUDCAY&uac­t=5

Ametyst

V naší obci rozdávali každému kompostéry, to je řešení. Stojí v zahradě u plotu a všechen organický odpad vyhazujeme do něj. Co se týká ořezaných větví a spadaného listí, děláme oheň v barelu.

Hlada

Jestli biopopelnici někdo vyváží, tak můžeš mít jen takovou, na kterou máš uzavřenou smlouvu. Nejčastěji se nabízejí plastové o velikosti 120l a 240l. Obě mají kolečka.