Pospíšil

Jaké jsou rozdíly při používání dualSIM mobilu proti dvěma mobilům?

Předpokládám, že při volání a SMS se mobil zeptá, kterou svoji SIM chci použít. Pro datový provoz nastavím preferenci jedné nebo druhé. Jak ale poznám, na které číslo mi kdo volá : jen podle zvonění? A poznám to ve výpisu příchozích a zmeškaných hovorů? A jak je to s messengery jako WhatsApp nebo Telegram? Můžu mít na jednom mobilu dva účty? A pokud ano, budou se v jejich adresářích nabízet kontakty jen z jednoho a z druhého čísla?

Odpovědi
Jan Kožešník

Používám telefon Samsung S10+ (s dualsim), takže to popisu jak to vypadá tam.
Pokud vám někdo volá na obrazovce se zobrazí Sim 1 nebo Sim 2 podle toho,na kterou vám někdo volá.
V seznamu zmeškaných, volanych i příchozích se zobrazuje číslo Sim, ze které nebo na kterou bylo voláno.
U messengeru nevim to nechci kecat, takže dám spis prostor někomu chytřejšímu.

Pospíšil

Vidim, že zrovna Samsungy mají pro dva účty WhatsAppu speciální fíčuriji DualSIM, nevím, jestli funguje i na Telegram a nevím, jak je to u jiných značek… pak tedy ještě existují nějaké androidí appky, ale píšou o nich, že jsou nespolehlivé.