dust8

Jaké jsou rozdíly mezi robotem a androidem?

Android jako stroj a né ten operační systém.

Možná je to oboje jen synonyma?

Např film Číslo 5 žije, tak to si myslím, že je robot. Možná i Terminátor T800 co ho hrál vždycky Arnold je taky robot i když pokročilý. Jenže třeba ve filmu Vetřelec už neříkají robotovi robot, ale je to android. Že by to bylo tím, že je to jakoby robot, který se snaží co nejvíc vypadat a chovat jako člověk?

Nejlepší odpověď
Kepler

Robot je původně stroj podobný člověku, jak to slovo vymyslel Karel Čapek ve svém R.U.R. Pak se začaly používat specializované průmyslové roboty a pro humanoidní roboty se vyhradil název android.

Další odpovědi
aliendrone

JJ, je to jak píše Kepler. Robot je autonomní multifunkční technologický mechanismus (nemusí nutně vypadat jako člověk ani vzdáleně – viz např. dnešní svářecí roboty v továrnách), pokud vypadá jako člověk (přesněji na první pohled je od něj k nerozeznání), tak jde o androida. U něj je navíc nutná velmi pokročilá AI – musí se jako člověk i chovat, mluvit atd., jinak by to byla jen mechanická loutka. A pokud jde o směs technologií a biologických součástí (přičemž oboje zastává pro existenci zásadní funkce – např. tělo-stroj řízené lidským mozkem), jde o kyborga. (kybernetický organismus)

T-800 tedy není ani robot a ani kyborg (jakkoliv nese biomasu a ve filmu je tak chybně označován), nýbrž jde o androida. Jeho biologické součásti nejsou nutné k jeho existenci, slouží jen jako maskován/oklamání lidí a T-800 se klidně obejde bez nich, aniž by ztratil cokoliv na svých primárních funkcích). :)

aliendrone

Tywoe co se to děje? Otázka od dusta8, kterou nelze hodnotit jako „přiblblá“? Čeho se ještě dočkám, než půjdu do penálu… :o ;)

Kepler

To bude asi tím, že už několik dní nechlastá, jak se přiznal. Asi je hodně marod, jinak si to neumím vysvětlit 🙂

aliendrone

To jako DOOPRAVDY nechlastá několik dní? Asi máš pravdu, buď velmi těžké onemocnění NEBO nám uniklo, že den zkrátili na 3 hodiny. ;) :D :D